Xp-legalny czy nie?

Witam:)

Mój kuzyn dzis wgrywał XP od kolegi-kolega mówił ze jest to oryginalny!

Ale własnie czy mozna mu wierzyc(pare razy juz okłamał go)

i w związku z tym mam pytanie-jak sprawdzic czy XP jest oryginalny??

Prosze o wytłumaczenie krok po kroku-(wiem ze to wyjdzie przy aktualizacji XP) ale moze jest jakis sposób, zeby dowiedziec sie czy-jest legalny-czy pirat:/

dzieki-pozdrawiam

napewno jest nielegalny gdyż na 90% ‘kolega’ posiada wersje którą można instalowac jedynie na jednym komputerze :roll:

no ale jak to sprawdzic-czy jest legalny czy nie??

Zaktualizować Winde, wtedy albo wyskoczy okienko że system piracki albo nie :smiley:

Albo spróbować zainstalowac Windows Media Player 11 on też na końcu instalacji pokaże czy pirat :smiley:

hmm…najlepiej to spróbować zainstalować Internet Explorer 7

jeżeli nie uda się zainstalować to nielegalny.

można jeszce coś takiego przy instalacji jakiegos innego programu microsoftu ale nie kojarze teraz…

up@

sp2 ************* więc nie pewne na 100% :?

z windows media playerem 11 nie wiem :stuck_out_tongue:

Przeczytaj sobie Regulamin. Nie to Forum.

boczi

Zainstaluj łatki z WinUpdate i się dowiesz.

Swoją drogą - nawet jeśli kolega miał orginalną płytę i zainstalował system u kuzyna na kompie, to system zainstalowany nie jest już legalny (1-kuzyn nie dostał płyty i licencji, 2-licencja najpewniej, jak to wspominał już boner3773 , opiewa jedynie jedno stanowisko)

hmm-a po jakim czasie wyskakuje taki komunikat-ze padłeś ofiara piractw??

no i jeszce jedno kochani forumowicze-jak juz wyskoczy taki komunikat t co zrobić?napewno bedziecie pisać zeby isc do sklepu i kupic oryginalny heh-ale nie kazdego na to stac! a jak juz wyskoczy taki komunikat to pomoze przywracanie systemu??

W czym ma pomóc? System od tego nie stanie się legalny. Jeśli się stanie tak, jak mówisz, czyli że system okaże się piracki… To już jest Twój wybór i rozsądek, co zrobisz… Ale na tym forum w tym momencie nasza pomoc się zakończy. Jedynym legalnym sposobem bowiem jest zakup systemu operacyjnego Windows, albo przesiadka na darmowe OS-y, na przykład Linuxa.

Zainstaluj narzędzie weryfikacji autentyczności systemu z WindowsUpdate.com

Kupić Windowsa

Nie stać Cię - nie używasz… Niestety.

Pomoże kupno oryginalnej kopii Windows

Znajdujesz się na forum o legalnym oprogramowaniu, żadnej pomocy związanej z obejściem ewentualnych zabezpieczeń tu nie uzyskasz.

ale chodzi mi o to ze-jak wyskoczy taki komunikat to ciągle on tam bedzie sie pokazywał"ze padłeś ofiarą piractwa" a jak zrobi przywracanie systemu to zniknie taki komunikat??

Możesz korzystać z darmowego systemu operacyjnego jakim jest np Linux i to,że Cię nie stać nie jest usprawiedliwieniem.

Czy jak kupujesz samochód i potem chcesz nim jeździć a nie stać Cię na paliwo to idziesz i spuszczasz benzynę z baku sąsiadowi :?

Zainstaluj dystrybucję Linuxa którą możesz za darmo ściągnąć z netu i nie będziesz mieć takich problemów.

boner3773 , ale jednak łamiesz punkt:

A takie sprawy - regulaminowe wyjaśnia się na PW.

Post :arrow: Kosz

fiesta"Zainstaluj dystrybucję Linuxa którą możesz za darmo ściągnąć z netu i nie będziesz mieć takich problemów."

a jak myslisz czy osoba zadjace takie banalne pytania o windowsie poradzi sobie z linuxem? :wink:

Heheh dokładnie

Jak nie kupisz sobie windowsa to będziesz miał różnego typu problemy począwszy od aktualizacji, i nie ma tu kolega mi dał, pożyczył itp. bo jest to juz łamanie licencji

Innego wyjścia nie ma

W środowisku graficznym, czego nie 8)

Jeśli Karolcia126 pracowała cały czas na Windzie to nie sądze żeby poradziła sobie nawet z najłatwiejszą dystrybucją Linuksa.

Dlatego proponuje wydać trochę pieniędzy i mieć pewność że posiada się orginalną płytkę Windy :wink:

Ale i tak łamiesz jego Regulamin - punkt 1.2d. :evil: Post :arrow: Kosz.

ja bym w ostateczności proponował kupic Windowsa 98…

np to :

**********************************

na aukjach można też kupić jeszcze taniej na zwyczajnych aukcjach bez ceny kup teraz=p