XP Mode co jeśli go nie mam

Mam Win7 Home Premium 64-bit i duża ilość programów, które są starsze nie chcą mi po prostu tu chodzić. Miałam w planie ściągnąć XP Mode, ale jest to możliwe dopiero od Win7 Premnium. Nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji, bo przecież nie będę kupować teraz nowszej wersji Windowsa. Nie chodzą mi gry sprzed raptem 2 lat. Czy jest jakieś inne rozwiązanie ?

Doinstaluj: http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12426.html

Pobaw się prawym klawiszem myszy na ikonkach gier (uruchom w trybie zgodności z…).

uruchamiać i instalować w trybie zgodności już próbowałam. DirectX też mam.

Myślę że głównym winowajcą tego że nie działają ci programy i gry jest to że jest to system 64bitowy :frowning: XP mode jest niestety dostępny tylko w droższych wersjach systemu także niestety legalnie raczej nie da się go doinstalować a nielegalnie nie polecam ;]

Konkretne tytuły gier podasz?

Titan Quest, próbowałam też Diablo II LoD ale szybko mi przeszło, póki co nic innego nie próbowałam, komputer i system jest świeży.

Zacznij od zainstalowania innego sterownika do karty grafiki. Obie gry powinny działać na x64.

http://www.microsoft.com/windows/compat … &os=64-bit

A XP mode to tylko mrzonka. Raczej mało wydajne do gier rozwiązanie, więc daruj sobie.

Titan Quest i Diablo II LoD działają bezproblemowo pod WIndows 7 x64

Cóż…można używać wirtualnych komputerów, choć właściwie nie nadają się do gier. Problem w tym, że w Twoim przypadku będziesz musiał mieć licencję na dodatkowy system

To fakt, choć można spróbować pod VirtualBoxem, który obsługuje sprzętową akcelerację trybów Directx 2D i 3D- starsze tytuły powinny chodzić dobrze.

Diablo II działało jeszcze na Windowsie 7 Ultimate x64 RC. XP Mode nic Ci nie pomoże - nie uruchomisz żadnego programu który wymaga akceleracji 3D.

XP Mode jest raczej dla zastosowań biznesowych, chodzi o uruchamianie starych programów w rodzaju tych do obsługi firm. Poza tym musi być odpowiedni procesor, np. dla serii Dual Core: Pentium E5300 to obsłuży, ale już E5200 niestety nie. No i minimum to Win 7 Prof. (nie wspominając o najdroższej Ultimate) Chociaż w ostatnich dniach powstały jakieś nakładki Microsoftu załatwiające te sprawy.

To, że dany procesor nie wspiera sprzętowej wirtualizacji nie znaczy, że nie będzie chodzić. Zainstaluj VirtualBoxa - on podobno wspiera Dx9 więc gry będą chodzić

Ludzie po kiego bawić się w emulację skoro gry działają bezproblemowo po Win7.

W tej chwili już nie trzeba mieć procesora ze sprzętową obsługą wirtualizacji.

Ale kilka tygodni temu, gdy sam się tym interesowałem, było to jeszcze potrzebne. Nawet dostałem z Intela e-maila z wykazem odpowiednich procesorów, kiedy zapytałem o to na jednej z konferencji. Ale tak jak wspomianłem, to było jakiś czas temu.

Teraz ze stron Microsoftu mozna ściągnąć jakiś programik, który to załatwia (na jakimś forum czytałem, że komuś to jednak nie zadziałało, ale może coś źle zainstalował…)

Odpal takie Worms World Party na win 7 :slight_smile:

Worms World Party miałem i działały.

To tobie jednemu na świecie chyba. Bo ani mnie ani żadnemu z moich znajomych nie działają na Win7

Działały ale co któreś uruchomienie pojawiały się artefakty.