XP na C? Vista na C? Ech?

Witam.

Nie widziałem jak nazwać temat więc nazwałem tak :wink:

Mój problem, a właściwie denerwujący przypadek:

Gdy uruchamiam XP’eka, jest on na dysku C: a Vista na E: [Jako D: oznaczony jest napęd]

Gdy uruchamiam Viste, jest ona na C: a XP’ek na D: [Czyli odwrotnie niż powinno być]

Przeszłość:

Gdy instalowałem XP’eka zrobiłem tylko jedną partycję C:, a reszte miejsca zostawiłem nie przydzielone.

Gdy instalowałem Viste zrobiłem drugą partycje D: i E:, Vista siedzi na D: a E: to dysk na różne dane.

Pytanie:

Czy można zrobić żeby było tak:

Gdy Vista:

Na D: a XPek na C:

Gdy XP’ek:

na C: Vista na D:

Mam nadzieje, że zrozumiecie mój kłopot :slight_smile:

Troche to denerwujące. :?

Z góry dzięki za pomoc.

Teraz już chyba się nie da przestawić.

Na przyszłość jak chcesz mieć takie same litery dysków i napędów w systemach to np: zainstaluj XP normalnie, a Viste z poziomu XP, lub odwrotnie wtedy litery będą takie same w obu systemach.

raczej nie można system zawsze musi być na dysku c i czy uruchomisz xp czy vistę bedą zawsze na c

Kurna to szajsko troche :expressionless:

No nic dzięki.

A jeśli chodzi o instalacje z poziomu XP to sie nie da bo Vista jest x64 :slight_smile:

Vista zawsze przypisuje sobie literę C obojętnie na jakiej partycji jest instalowana , XP będzie na tej na której zainstalujesz .

Np: instalujesz na pierwszej partycji Vistę , na drugiej XP , będą litery C , D , + naprawa pliku startowego Visty , lub jeśli masz zrobione 2 partycje XP na D potem Vistę na C .

Mozna ustawić :

Vista C , XP D , dane E

XP C , Vista D , dane E

W zarządżaniu dyskami .

Nieprawda. Jak się będzie instalowało z poziomu windowsa i chcesz żeby np: była na partycji S:\ to się tam zainstaluje i w Viście partycją systemową będzie S:. Wiem bo sam tak mam. Systemowa C:\ będzie zawsze jak się instaluje z poziomu bootowalnego.

adam749

W jaki sposób uruchamiasz Vistę 64bit. z poziomu XP ?

Miałem na myśli Viste x32, ale na x64 niestety się tak nie da :frowning: .