XP na słabym komputerze

(Kanio0) #1

Witam, czy warto instalować XP na kompie (1Ghz Celeron, 256 Ramu, RIva tnt2 64mb). Mialby on byc nastiowiony glownie na internet, czy poprostu za slaby jest komputer?

(Yole) #2

Ramu trochę mało ,a poza tym it's ok

(Kanio0) #3

Czyli jak zainstaluje to da rade wytrzymać bez nerwów. I jeszcze jedno pierw robie format 98 później dopiero wkładam XP i instaluje, i moge tylko aktywować bez rejestracji? I rozumiem ze bede miec wtedy jeden system, tylko XP tak?

(Sebos99) #4

Wystarczająco. To nie vista :x

(Grzesiu139) #5

Ramu napewno wystarczy, jeśli masz to tylko do neta potrzebne... Zresztą xp ma w wymaganiach 128 ramu...

(Myregistryaccount) #6

Da rade bez problemu (a jak wyłączysz niepotrzebne usługi to będzie śmigał, choć bez tego też będzie działał)

(Badurs) #7

starczy ja mialem starego kompa na celeronie 533 i 256 ramu i dzial

(system) #8

Nie windows xp potrzebuje 64 mb ram a 98 ,32mb ram,Vista co najmniej 512 ram a do komfortowej pracy 1 gb a najbardziej 2 gb, i 95 16 mb ramu (na serio)

(Lasinski Jacek) #9

Luber0 , tak będziesz miał tylko jeden system Windows XP, rejestracja nie jest obowiązkowa. Co do pytania o parametry komputera to wystarczy, tak jak powiedzieli przed mówcy, w celu zwiększenia wydajności możesz we Właściwościach Systemu wyłączyć niektóre efekty wizualne itp.

(Seba86mu) #10

Windows XP powstał w czasach, kiedy 256 MB RAMu było rarytasem i marzeniem większości posiadaczy komputera, więc nie masz się co martwić :wink:

Został on (Windows XP) dostosowany do pracy właśnie na takich ilościach pamięci RAM.

Kwestia wydajności sysemu zależy teraz od programów, jakie zainstalujesz (antywirus, zapora) i ich pamięciożerności.

(Jacu2008) #11

Spokojnie możesz instalować. Ja mam 128 MB Ram, 1 Ghz Duron czyli stary sprzęt a wszytko działa jak powinno. :stuck_out_tongue:

(Cookies23) #12

Spokojnie, instaluj, ale uważaj z instalacją pamięciożernych programów. U mnie często są zwiechy z takich programów bo mam tylko 256 MB RAM (czyli tyle co ty :o )

(Kanio0) #13

No nic panowie, wielkie dzięki, no to się zabieram do instalowania