XP na słabym komputerze

Witam, czy warto instalować XP na kompie (1Ghz Celeron, 256 Ramu, RIva tnt2 64mb). Mialby on byc nastiowiony glownie na internet, czy poprostu za slaby jest komputer?

Ramu trochę mało ,a poza tym it’s ok

Czyli jak zainstaluje to da rade wytrzymać bez nerwów. I jeszcze jedno pierw robie format 98 później dopiero wkładam XP i instaluje, i moge tylko aktywować bez rejestracji? I rozumiem ze bede miec wtedy jeden system, tylko XP tak?

Wystarczająco. To nie vista :x

Ramu napewno wystarczy, jeśli masz to tylko do neta potrzebne… Zresztą xp ma w wymaganiach 128 ramu…

Da rade bez problemu (a jak wyłączysz niepotrzebne usługi to będzie śmigał, choć bez tego też będzie działał)

starczy ja mialem starego kompa na celeronie 533 i 256 ramu i dzial

Nie windows xp potrzebuje 64 mb ram a 98 ,32mb ram,Vista co najmniej 512 ram a do komfortowej pracy 1 gb a najbardziej 2 gb, i 95 16 mb ramu (na serio)

Luber0 , tak będziesz miał tylko jeden system Windows XP, rejestracja nie jest obowiązkowa. Co do pytania o parametry komputera to wystarczy, tak jak powiedzieli przed mówcy, w celu zwiększenia wydajności możesz we Właściwościach Systemu wyłączyć niektóre efekty wizualne itp.

Windows XP powstał w czasach, kiedy 256 MB RAMu było rarytasem i marzeniem większości posiadaczy komputera, więc nie masz się co martwić :wink:

Został on (Windows XP) dostosowany do pracy właśnie na takich ilościach pamięci RAM.

Kwestia wydajności sysemu zależy teraz od programów, jakie zainstalujesz (antywirus, zapora) i ich pamięciożerności.

Spokojnie możesz instalować. Ja mam 128 MB Ram, 1 Ghz Duron czyli stary sprzęt a wszytko działa jak powinno. :stuck_out_tongue:

Spokojnie, instaluj, ale uważaj z instalacją pamięciożernych programów. U mnie często są zwiechy z takich programów bo mam tylko 256 MB RAM (czyli tyle co ty :o )

No nic panowie, wielkie dzięki, no to się zabieram do instalowania