Xp nie chce się zainstalować

(Góral105) #1

Mam problem. Kiedy chcę zainstalować windows xp nie mogę tego zrobić. INSTALATOR SPRAWDZA KONFIGURACJĘ SPRZĘTOWĄ KOMPUTERA na tym się kończy potem nic czarny ekran i ciągle palące się czerwone światełko na obudowie :smiley: Być może jest to spowodowane tym, że nie robiłem formata tylko usuwałem ręcznie prawie wszystkie pliki z dysku C: :mrgreen: Najpierw był zainstalowany Windows XP potem Windows Vista potem Fedora 7 i usunąłem większość plików ręcznie z Dysku C: (od xpeka) a teraz nie mogę go zainstalować (tylko poprzez wirtualizację idzie ale to nie robota :smiley: ) Vista i Fedora działają poprawnie (vista się przycina mimo że mam Core2duo E6400 1gb ram 200GB i geforce 7600GT) Może mi ktoś pomóc.

(Grzech U007) #2

Na tym dysku masz teraz wszystko pomotane

Dziwisz się?

Możliwe że porobiły się badsektory, najlepiej sprawdź to a później zrób porządny format

(Saeros) #3

spróbuj zrobić formata dyskietką startową dos-u, usuń tą Vistę i Fedorę, formatus totalus :wink:

(Góral105) #4

Nie mam żadnych dyskietek poza tym nie mam napędu dyskietek :smiley:

(Saeros) #5

uu, to gorzej ;/

a masz możliwość wsadzić inny dysk??

Bo mógłbyś np od kumpla pożyczyć dysk z dobrze zainstalowanym Windowsem, wrzucić go do siebie jako primary a ten swój sformatować z poziomu Windowsa :smiley:

(Góral105) #6

Teoretycznie tak ale teraz akurat tego zrobić nie mogę mój jedyny kumpel z dobrze zainstalowanym windem wyjechał reszcie się popsuł co uznaję za typowe :smiley:

(Saeros) #7

heh, no jo, to nieciekawie :glaszcze:

Póki co nic innego mi nie przychodzi do głowy, jak uda Ci się spróbować z tym dyskiem od kumpla daj znać jak poszło :smiley:

(Góral105) #8

Ok - narazie została mi Vista i Fedora jako tako działające systemy jakoś sobie poradzę DZIĘKI ZA POMOC :smiley:

(Jmarciniak86) #9

zrub formar z płyty instalacyjnej xp

(Góral105) #10

Ciekawe jak?? Linux ani vista nie czyta takich płyt w ten sposób a jak dochodzę tylko do konfiguracji sprzętowej i nie mogę nic zrobić dalej to wiesz.

(Jmarciniak86) #11

ściągnij sobie hiren's bootcd tam jest kupe narzędzi które ci w tym pomoga

(Góral105) #12

Znam te programy. Dobry pomysł żeby z nich skorzystać.