XP nie uznaje jako Admina

Mam dziwny problem i proszę o pomoc. Od wczoraj (mam XP-HE) system nie uznaje mnie jako admina. tzn nie mam dostępu do żadnych plików w regedit, właściwościach programów , nie mam w menu start panel sterowania, nie mam dostępu do przywracania systemu itd do wszystkiego bez wyjątków. ale jestem Administratorem. w trybie awaryjnym nie mogę zmieniać nic, ale znów przeinstalować systemu nie chcę. bo to samo się powtórzy ponieważ ten sam problem miałem 3 dni temu i zrobiłem reinstalkę. oczywiście formatowałem tylko dysk na którym był Windows. jeśli nikomu problem nie jest znany to proszę powiedzieć gdzie i jak w rejestrze mogę zmienić to, gdzie to leży albo który plik za to odpowiada.

Gdy wchodzę w trybie awaryjnym jako Admin do panel sterowania->użytkownicy to tam nie mogę dodać ani usunąć ich, a zmiana nazwy czy coś tam nic nie daje. Cholera jak to można zmienić .proszę o wskazówki. jeżeli za mało podałem szczegóły to proszę zapytać . Dzięki.post-62126-13856533632225_thumb.jpg

wejdź w uruchom napisz cmd. w okienku które wyskoczyło napisz:

at 88:88 /interactive “cmd.exe”

zamiast 88:88 napisz godzinę ok za 2 lub 3 min. np jeśli masz 15:30 to napisz 15:32

poczekaj aż wyskoczy nowe okno.

wejdź menadżer zadań, kliknij zakładkę procesy i wyłacz proces explorer.exe

w okienku które wyskoczyło po instrukcji at 88:88 /interactive “cmd.exe” wpisz explorer.exe i naciśnij enter.

gratulacje właśnie wszedłeś w konto system które ma większe uprawnienia od konta administrator.

No i co??? i gdzie panel sterowania? w start ->uruchom też jak pisałem explorer.exe też to okienko miałem ale dalej nie mam uprawnień. #-opost-62126-13856533631949_thumb.jpg

tores1977 , nie jestem pewien tego, że jak zamkniesz explorera i uruchomisz go za chwilę na nowo to będziesz miał wyższe uprawnienia??

a czy windows sam nie uruchomi go zaraz po zamknięciu??

Nie , Windows go nie uruchamia. Tylko że to jest bez sensu i nic to nie daje.

Musi mam jakiegoś szkodnika . w trybie awaryjnym wszedłem do pierwszego admina, tworzyłem nowego użytkownika jako admin,przeniosłem moje dane do nowego i wywaliłem moje konto . Nie było innego wyjścia.ale jakbym wiedział gdzie w rejestrze można było to zrobić to bym miał szybciej. teraz tyle ustawień ,haseł trzeba odnowa zrobić.

Dzięki.

P.S.No jeśli ktoś wie szybszy sposób prosiłbym odpisać, bo nie tylko Mnie by się przydał. Pozdro.

wystarczy włączyć wyświetlanie folderów ukrytych i systemowych i przekopiować wszystko z katalogu Documents&Settings