XP nie widzi dodatkowych dysków

Witam,

mam problem z dodatkowymi urządzeniami dopinanymi pod USB, które wymagają od systemu przyporządkowania dodatkowej litery dysku (np. czytnik kart, dysk zewnętrzny).

Dotychczas wszystko działało OK, problem nastąpił przy próbie podpięcia dysu zewnętrznego (sprawny - sprawdzony na innym kompie).

Od tego czasu system nie rozpoznaje żadnych urządzeń, które powinny być widoczne w “Moim komputerze” jako dodatkowe dyski. Inne urządzenia USB widzi normalnie.

Od razu zaznaczam, że nie pomogło odinstalowanie i zainstalowanie USB na nowo, ani odłączanie i ponowne załączanie USB w BIOSie.

Również w “Zarządzaj dyskami” ani w programie “Partition magic” urządzenia te (np. dysk zewnętrzny) są niewidoczne.

Nie pomogło również przywracanie systemu.

Proszę o pomoc, bo mi się pomysły skończyły.

w menadżerze urządzen sprawdź czy wykryło nowe urządzenie

jeśli tak to zainstaluj sterowniki z windowsa lub jak doslałeś jakąś płyte z tym dyskiem to z płyty

a jak jest juz zainstalowany to spróbuj wcisnąć aktualizacje sterowników i wybrać opcje sam wybiore sterownik i tam zobacz jakie są jeszcze mozliwości sterów do tego dysku

ja uporałem sie z tym problemem podmieniając sterownik na urzadzenie pamieci masowej czy jakos tak to sie nazywało

Może się przydać:

http://support.microsoft.com/kb/314634/pl