XP nie widzi karty wifi

Witam,

po reinstalce systemu xp nie widzi karty wifi

przewodową widzi i jest ok

ale wifi ani nie ma jej w menadżerze urządzeń ani nigdzie indziej

laptop asus f5r

próbowałem ze strony asus sterowniki do wlana i kartę zainstalować i niby jest zainstalowane ale nie pomaga

laptop ma z boku włącznik wifi, ale czy jest na on czy of to nic nie wyświetla, to samo przycisk fn + F2

jak próbowałem BT zainstalować to prosił o kartę bo jej nie wykrył

jakieś sugestie??

z góry dzięki za pomoc

Uruchom menadżer urządzeń i sprawdź czy jest ta karta w nim widoczna oraz czy są tam jakieś “kolorowe znaczki” - prawdopodobnie brakuje któregoś sterownika.

tak jak napisałem nie wykrywa jej w menadżerze urządzeń oraz również nie ma żadnego żółtego znaku zapytania

nie widzi jej więc nie mam do czego zainstalować sterownika

gajdowy , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

poprawiłem te 5 literek:)

jakieś propozycje co do problemu?

Czyli jak piszą koledzy wyżej (bo tak to wygląda) instalacja odpowiednich sterowników lub model laptopa >dowiedz się jaka jest tam karta ( bo mogą być instalowane różne w tych samych modelach ) wyszukaj odpowiednie sterowniki pod odpowiedni system (na pewno wybrałeś pod odpowiedni system ?)> instalacja. Oryginalnej płytki z sterownikami nie posiadasz ?

teoretycznie po włączeniu kompa na chwile ikonka się pojawia ale zaraz znika

sterowniki są różne, próbowałem i nic, ale jeszcze raz spróbuję cosik

płytki nie posiadam

Dodane 30.10.2010 (So) 21:57

próbowałem jeszcze raz inny sterownik

ale jak sterownik miał się zainstalować to wyskoczyło okienko z treścią:

"Karta sieci bezprzewodowej

Urządzenie może być nieobecne lub zostało wysunięte/odłączone od komputera.

Włóż urządzenie do komputera"

czy możliwe jest iż się w slocie poluzowało albo coś w tym stylu?

Zrobiłeś to o co prosił komunikat?

Nawet jeśli było włożone w momencie instalowania, trzeba było wyjąć i włożyć z powrotem.

Spróbować nie zawadzi.