XP nie wykrywa dysku

Siemka mam problem … a mianowicie:

Kilka dni temu zainstalowałem linuxa: ubuntu (czego już nigdy nie zrobie … :evil: ) potem z pod XP usunąlem (chyba, a raczej nie do końca ) partycje linuxowe. Zrobiłem to w narzędziach administracyjnych. Po tym czynie … system oszalał … nic sie nie dało zrobić. Dopiero strtówka win 98 pomogła … Sformatowałem C: ( win XP wogóle dysku nie wykrywa a 98 tak) i wgrałem win 98 … Win xp dalej nie wykrywa partycji …i nie wiem co dalej zrobić bo mnie win 98 nie odpowiada :smiley:

Wg. mnie trzeba dokończyć usówanie partycji linuxowych , wtedy XP sie zainstaluje :D. tylko nie wiem jak i co … Prosze o szybką pomoc

musisz sformatować dysk usunąc partycje, gdzie następnie na nowo je postawić oraz załadować noego MBR’a, za pomoca komedny FIXMBR w Konsoli odzyskiwania

To ja bym poprosił jeszcze raz … dokładnie i prosto (jak laikowi )

Złączono Posta : 19.04.2006 (Sro) 12:18

a czy jest coś co przywróci dysk do postaci w chwili kupienia … czyli żeby nie było partycji

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

No tak a wystarczyło tylko po usunięciu partycji z Ubuntu włozyć dyskietkę startowa do win 98 i wpisac fdisk/mbr dzieki czemu usunięte zostały by wszystkie wpisy w mbr zrobione przez ubuntu i niebyło by zadnych problemów :slight_smile: .

A teraz najlepiej wg mnie wlożyc dyskietke do 98 wpisac fdisk usunać wszystkie partycje i od nowa zrobić nowe potem gdy pc sie zresetuje sformatować wszystkie nowo utworzone partycje co niestety wiąze sie z utratą wszystkich danych na dysku i zainstalować XP. Lub uzyć np Partion Magica wersji pod dosa zeby zachowac dane.

dzięx … jak pomoże to odpisze :smiley:

Złączono Posta : 19.04.2006 (Sro) 12:30

tylko że fdisk nie chce sie uruchomić :smiley: ( zapomniałem napisać :mrgreen: )

diskietka startowa z 14 dodatkowymi narzedziami w tym z partion magic do zmiany i modyfikacji partycji program dziala w trybie graficznym wiec kazdy sie połapie.

http://www.vojtas.fr.pl/cgi-bin/load.cg … Disk35.zip

Link nie działa

działa napewno :slight_smile:

ale jakto sformatowac czym… jak xp nie wykrywa partycji C: tylko 98 jest do tego zdlony :d

Złączono Posta : 19.04.2006 (Sro) 12:37

jush działa :smiley:

podaj rozwiązanie :!: