XP niestartuje

Witam mam problem gdyż na moje urodziny ( dziś :lol: ) dostałem XP Proffesional’a (wcześniej na 98 śmigałem) i gdy wrzucam CD do napędu ona niestartuje przy uruchamianu się systemu :frowning: Dzwoniłwm do M$ w polsce a tu kolo mi mówi że to coś nietak z moim kompem ze napęd nieteges czy coś ;/ aj ma mu nato ze 98 normalnie idzie to on niewie co to i że to niejest wina M$ i dowidzenia . To ja wkurzony nawtykałem mu :-x Więc stąd moje pytanie czy istnieje jakaś dyskietka startowa czy dysk startowy (najlepiej na CD :smiley: bo 6 czy 10 dyskietek mnie nie interesuje :? ) albo coś żeby mi ta kasa nie poszła w błoto i żeby mój XP poszedł ??

A jak masz ustawione boot’owanie w BIOS’ie ?? powinien być na początku rozruch z CD !!

arqi1216 no to jest podstawa :? :evil:

A może przestaw botowanie w biosie na CD i bedzie ok , a jak nie masz pojęcia jak to zrobić to zainstaluj xp z pozycji systemu 98. Jak tak rozmawiałeś przez tel. jak tu napisałeś to ja się dziwie że on ci nie nawtykał.

Zbych1 98 usunąłem BOTit NG a teraz piszę od brata z laptopa :oops: a nawtykałe mu na sam koniec !!

;/ CDrom kupiłem 5 misięcy temu - nowe dvd a dysk kupiłem 2 miechy temu (w podpisie opis) a i taśmy oczywiście 80 żył :wink:

Sprawdź czy płyta CD wogóle startuje na innym kompie lub innym napędzie , może miałeś pecha i jest źle wytłoczona.

u brata na laptopie również niestartuje ;/

Więc płyta na reklamacę do Microsoft® Polska…

dzięx wszystkim za pomoc a apropo tego Xp zarekalmuje a ja właśnie wgrałem sobię xp od brata ponieważ on miał na licencji box a nie oem jak myslałem :smiley: i wszystko gra :smiley:

Tak gra że masz na kompie nielegalnego OS :stuck_out_tongue:

Bo chyba brat nie ma licencji wielostanowiskowej