[XP] Po nieudanej operacji, nie wykrywa systemu plików


(sla17) #1

Witam,

podczas pracy na komputerze wyskoczył mi komunikat z prośbą o aktualizację jednego z programów. Potwierdziłem, abym miał to już z głowy. Niestety, coś poszło nie tak - komputer się zawiesił, żadna próba wybudzenia go nie pomogła, tak więc użyłem przycisku RESET na obudowie komputera.

Wyskoczył komunikat startowy (nazwa producenta płyty głównej), a następnie migający znak _ (nie mam ekranu z latającymi kwadratami, bo go wyłączyłem)

Po 15 minutach wróciłem, dalej nic. Zresetowałem go, no i się zaczęło : komputer dochodził do kreski ( _ ), no i się sam restartował. Postanowiłem spróbować uruchomić komputer w Trybie Awaryjnym, bezskutecznie - wyskoczy komunikat o ładowaniu pliku, po czym się zaraz restartuje. Próbowałem także innych opcji, jednak żadna nie działa. Postanowiłem użyć płytki z Konsolą Odzyskiwania, wpisałem fixboot oraz fixmbr ponieważ w podobnych sytuacjach zawsze pomagało. Nie tym razem - przypomniała mi się instalacja nakładkowa (czy jak to się nazywa). Jednak, instalator nie wykrywa żadnego zainstalowanego systemu.

Pojawiło się okno partycjonowania, i zauważyłem, że C:/ ma system plików [Nieznany].

Tak więc - czy ktoś wie, jak to naprawić? Myślałem o formacie (szybciej), jednak przenoszenie wszystkich informacji, szukanie programów, pierdółek zajęło by trochę czasu, i przez kilka tygodni wracałbym do tego, co mam teraz.

Z góry dzięki!


(Coman Pl) #2

Użyj programu testdisk, powinien pomóc.

Tryb konsolowy może przerazić, ale w internecie znajdziesz dużo ilustrowanych instrukcji krok po kroku.

Np. http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=2948.0 lub http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step


(sla17) #3

Dzięki za zainteresowanie, podczas instalacji systemu na drugim dysku twardym odpalił się chkdsk, który pomógł :wink:

Pozdrawiam