XP PRO nie wykrywa Aparatu cyfrowego CANON

Witam jak w tytule mój system XP Pro z service pak 2 nie wykrywa aparatu cyfrowego. Po podłączeniu aparatu pod usb słychać dźwięk wykrycia urządzenia jednak nie widać go nigdzie i nie można przerzucić zdjęć. Inne urządzenia typu drukarka bluetooth pod usb wykrywa. Proszę o pomoc może ktoś wie co się dzieje może jakaś usługa wyłączona jest albo coś innego. Sterowniki do aparatu zainstalowałem nawet próbowałem opcji kreatora dodawania sprzętu. Sprzęt został dodany, ale i tak go nie ma. Proszę o pomoc, pozdrawiam i czekam.

Proponuję SP3 i aktualizacje automatyczne.Ewentualnie zewnętrzny czytnik kart.

A jakieś inne propozycje??

Sterowniki instalowałeś po podłączeniu aparatu czy przed?

przed

instalowałem\

Proponuje abyś to zrobił ponownie. Na początek odłącz aparat, odinstaluj obecnie zainstalowane sterowniki/oprogramowanie, wyczyść system i rejestr ze śmieci np. za pomocą CCleaner.

Sterowniki pobierz aktualne ze strony producenta, aparat podłącz dopiero jak instalator o to poprosi lub po zakończeniu instalacji.

oki

ale nie mogę znaleźć sterowników do canona IXUS 860 IS

A w ogóle szukałeś? :wink:

http://software.canon-europe.com/

Szukałem same pdf-y żadnych sterów

No to nie szukałeś… http://software.canon-europe.com/products/0010515.asp (wybierz system, język zostaw angielski)

Tam własnie byłem, ale tam same aktualizacje albo pdf-y nie ma sterowników pod xp

Ja widzę na tej stronie oprogramowanie canonj.th.jpg

Nie mam aparatu Canona to nie mogę sprawdzić co jest prawidłowe.

zainstalowałem i nic, sterownik nie wołał, żeby podpiąć aparat. Dalej komputer nie wykrywa aparatu, ale słychać dźwięk że wykrywa, ale go nie widać. Nic z tego nie rozumiem

W “Mój komputer” nie ma dodatkowego dysku? Czy aparat jest widoczny w menadżerze urządzeń?

W mój komputer nie ma dysku dodatkowego. W menedrzezre urządzeń jest coś takiegio jak urządzenia do obrazowania i widnieje tam Canon |Camera

Masz może coś firmy Plustek ( drukarka, skaner ( ?

Witam! !!

Ja też posiadam aparat cyfrowy firmy Canon i może coś podpowiem, ponieważ wydaje mi się,że system prawidłowo wykrywa aparat.Po podłączeniu aparatu kiedy system zainstaluje kartę pamięci, gdy aparat jest włączony to przełącz go w tryb przeglądania zdjęć . Powinien się wtedy pokazać ikonka Canona w Moim Komputerze ale gdy w nią wejdziesz, to nie będzie widać zdjęć , aby je zgrać lub przejrzeć należy po lewej stronie kliknąć w " zgraj zdjęcia" czy jakoś tak i wtedy pokaże się kreator zdjęć i można spokojnie wszystko zgrać.

Mnie się w ten sposób udało wejść do aparatu bez instalowania żadnych specjalnych sterowników do aparatu.

Mam nadzieję,że to u Ciebie zadziała.

POzdrawiam

Biedroneczka7