XP problem przy wyłączaniu


(Paparazzi89) #1

Witam, mam xp home edition, robilem reinstall kilka dni temu, po 1 moze 2 dniach od reinstallowania kiedy chce wylaczyc komputer, klikam na start wylacz komputer i komputer sie zawiesza, klepsydra, nic nie dziala, tylko da się wcisnąć kombinacje ctrl +alt + del i pojawia się menadżer zadań

pomocy :frowning:


(niezDarek) #2

Możesz spróbować następującego działania:

1) wejdź w panel sterowania

2) wejdź w opcję zasilania

3) wybierz zakładkę: Zaawansowane zarządzanie energią

4) i jeżeli nie jest zaznaczona opcja --> włącz obsługe zaawansowanego zarządzania energią to ją włącz

5) Wejdź w zakładkę hibernacja, i zaznacz opcję włącz hibernację

6) uruchom ponownie komputer Powodzenia

Jak nie pomoże to:

Otwórz nowy plik tekstowy w Notatniku, wklej poniższy tekst:

Plik - Zapisz jako..., zapisz jako typ: wszystkie pliki, nazwa koniecznie z rozszerzeniem REG np. Fix.reg

Potem kliknij weń 2-krotnie i wyraź zgodę na dodanie do Rejestru.

lub ewentualnie jak nic nie będzie pomagać to zastosuj to:

Spróbuj wyłączenia kompa, skrótem Shutdown:

cyt. " Wypróbuj sposób na szybkie zamknięcie systemu operacyjnego (działa tylko w Windows XP). Najpierw zapisz wszystkie otwarte dokumenty i zamknij uruchomione aplikacje - zrób to na wszelki wypadek tylko przy pierwszej próbie. Następnie przejdź do Start|Uruchom, wpisz SHUTDOWN.exe -s -t 0 (spacje po exe,s i t oraz 0 zero na końcu) i wciśnij [Enter]. Po chwili system operacyjny zostanie zamknięty.

Jeżeli operacja ta poprawi Ci sposób zamykania XP utwórz na Pulpicie Nowy - Skrót, którego będziesz mógł używać na codzień. W pierwszym kroku kreatora wpisujemy SHUTDOWN.exe -s -t i zapisz go pod nazwą shutdown w drugim kroku. Odtąd będziesz mógł wyłączać komputer po dwukrotnym kliknięciu na ten skrót."

Jeśli komp się zrestartuje, wykona zaplanowany Checdisk


(Paparazzi89) #3

dzięki :slight_smile: nie wiem które ale któreś pomogło :slight_smile:

a jak sie komp zawiesił to zamknąłem explorer i uruchomiłem ponownie explorer to komp chodzil dalej normalnie :slight_smile: shutdown nie działało tez.. moze wpis do rejestru :slight_smile:

dzięki wielkie


(Paparazzi89) #4

:frowning: więc... po restarcie kompa dziala normalnie a jak pochodzi troche to znowu to samo... reinstall?


(niezDarek) #5

nie no reinstal to ostateczność

Uruchom Edytor rejestru (przejdź do Start|Uruchom, wpisz regedit i wciśnij [Enter]) i odszukaj klucz HKEY_CURRENT_USER|Control Panel|Desktop i zmień wartość PowerOffActive z 0 na 1. Zamknij Edytor rejestru.

jak nic nie pomorze zrób to zamiast reinstalacji:

Uruchamiamy komputer i wkładamy do napędu CD/DVD płytę instalacyjną Windows XP. Musimy się przedtem jeszcze upewnić, czy w BIOS-ie ustaliliśmy odpowiednią kolejność bootowania: pierwszym napędem, z którego ma być podejmowana próba uruchomienia systemu, powinien być napęd krążków CD/DVD. 2. Czekamy chwilę na załadowanie setupu Windows XP. Następnie w menu Zapraszamy do programu instalacyjnego wybieramy opcję Instalacji (klawisz [Enter]), a pomijamy wariant naprawy systemu Windows XP (klawisz [R]) - wbrew temu, co na pierwszy rzut oka wydaje się w tej sytuacji bardziej odpowiednie. 3. W następnym kroku instalator przeszuka dysk i znajdzie dotychczasową instalację Windows. Dopiero teraz wybieramy opcję naprawy systemu - klawisz [R]. Musimy się uzbroić w cierpliwość, bo czeka nas 20-30 minut reinstalacji. Po zakończeniu tego procesu wyjmujemy płytę Windows XP z napędu i restartujemy komputer.