Xp profesional na Vista

Witam wszystkich mam problem kupilem sobie laptopa HP Pavilion dv9741eo.z Vista premium. wgralem na niego windows xp profesional i pojawil sie problem ze sterownikami do karty graficznej Nvidia Geforce 715M. nie mam nawet internetu bo nie czyta karty sieciowej :cry:

W dniu 22.04.2008 , o godzinie 23:12 został dopisany post przez Jaro222

sciagnalem wszystkie pasojace sterowniki ze strony HP, oraz Nvidia a windows XP ich nie instaloje i co robic ? ![-o<

ściągnąłeś sterowniki do XP czy visty;

jeżeli producent instaluje natym lapku vistę to udostępnia też tylko sterowniki do visty;

dlatego też najlepsza jest vista :slight_smile:

lub sterowniki pod xp ze strony producenta jeżeli takie udostępnia producent ale bardzo często udostępnie chociaż daje na płycie np tylko do visty

W laptopach czasami zdarza się, że sterowniki do Visty działają także w XP.

ale nie zawsze i lepiej zainstalować do xp jeśli takie da się znaleść a zazwyczaj są

Witam,

oto link do strony HP z oficjalnymi sterownikami:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … g=pl&cc=pl

Porównaj sobie dostępne sterowniki do WinVista i WinXP .

Moim zdaniem nie ma sensu bawić się w instalację XP. Vista przygotowana przez HP na pewno spisuję sie OK. Ja mam system od Lenovo i nie mogę narzekać.

Pozdrawiam,

Rafał

raczej nie znajdziesz sterowników do XP bo HP jeśli daje laptopa z Vista to nie bawi się w tworzenie sterowników pod XP bo wg nich to bezsens

ale hp daje zapewne laptopy bez systemu i dlatego jeżeli dana firma szanuje klienta to powinna dawać sterowniki do xp jeśli nie na płycie to przynajmniej do pobrania w internecie bo jednak xp jest nadal popularnym systemem i nadal jest dostępny