XP Professional-instalacja

Mam pytanie w imieniu kolegi,ktory ma nastepujace parametry na swoim kompie:20GB pamieci,128 RAM i zegar 366 Mhz-zainstalowany system Win 98,ktorego ma juz dosc i pyta czy jest mozliwosc instalacji w oparciu o w/w parametry XP Professional?

Cienko to widzę :?

  1. Troche za mało pamięci do normalnej pracy z WinXP.

  2. Procesor też za cieniutki.

Tylko i wyłącznie WIN 98SE instalacja tak i jak tak zrobi i komp jest sprawny będzie zadowolony - jeśli tak można powiedzieć przy tej konfiguracji.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 540#180540

Opis tyczy się też WIN98SE i innych.

Do XP za słaby pod każdym względem,nawet gdyby go odchudzić,następna sprawa to komp stary i ze sprawnością napewno mu daleko do ideału i miałby jeszcze większy problem,bo XP jest czuły na każdą nawet małą niesprawność.

Mam na starym kompie (Celeron 400Mhz@500 ,192 ramu grafa jakaś 2MB) zainstalowanego XP i nawet ten komp przyzwoicie chodzi można sie przyzwyczaić do długiego rozruchu i zamykania systemu a pozatym wszysko ładnie pracuje. Jezeli ma procesor Pentium to można dołożyć jeszcze troche ramu i zainstalować xp.

Ja Na Swoim Kompie Zainstalowalem Xp Professional i Mi Ladnie Chodzil Bez Zadnej Przymulki Celeron 300 Mhz,64 Mb SdRam,Płyta Główna Intela, Dysk 10 Gb,Dzwiek Essa,Vga S3 Virage i Voodo 1

chyba trochę przesadziłeś

Boże, a to ciekawe. Procek 300Mhz, 64 SDRAM i Ci nie muli ?

Mój kumpel ma Athlona 500 Mhz, 190 SDRAM, karte graficzną TNT 32 mega i mu muli xp professional. :!:

Przy takiej konfiguracji komputeraz polecam pozostać przy Windows 98 lub zmiana na Windows Me Edition