Xp professional wersja oem


(97643100td) #1

Szanowni internauci czy mógłby mi Ktoś napisać czy kiedy zainstaluję Windowsa XP Professional wersję OEM-ową tylko do prywatnego ,domowego użytku ,to będę mógł się zarejestrować w Microsofcie i korzystać z aktualizacji do tego Windowsa ,czy raczej firma Microsoft dobierze mi się do skóry za korzystanie z tej wersji Windowsa ?


(ksedoks) #2

Tu jest wyczerpujący temat dotyczący oprogramowania OEM:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=49


(Badurs) #3

a masz oryginała ??


(97643100td) #4

dzisiaj kupiłem oryginalnego xp professional ale wersję oem


(neo10) #5

wersja oem zakładam że oryginalna!! jest to normalna wersja windowsa ale legalnie da się ją zainstalować tylko do jednego komputera do którego jest ona potem przypisana, dokładnie do płyty głównej...

Czyli np jak zmieniasz płytę główna to i musisz kupić kolejnego windowsa.. tak samo przy zmianie komputera itp..


(97643100td) #6

tak mam wersję oryginalną Windowsa [a w komputerze niestety wstyd się przyznać mam pirata] i chodzi mi o to czy pózniej będę mógł korzystać z uaktualnień do niego i czy będę mógł się bez problemu zarejestrować w Micrsofcie . A teraz to się zastanawiam czy mi się na piracką wersję xp professional uda zainstalować takiego samego windowsa tylko że oryginalnego ?


(Fokusmick) #7

To, że do tej pory miałeś nielegalny system (nad czym ubolewam) nie ma żadnego wpływu na nową instalację systemu legalnego. Instalujesz, aktywujesz i możesz cieszyć się legalnym systemem i korzyściami z tego wynikającymi.


(Joemix) #8

Moze się pospierzyłes, MS przewiduje procedurę legalizacji nielegalnego oprogramowanie, czyli z piratem nie robisz nic, prowadzisz tylko proces aktywacji, a pocztą przychodzi CI płytka i naklejka z KEYEM - nie trzeba wtedy reinstalowac systemu - nie wiem tylko jak z ceną takiej usługi.