[xp]programy otwierają się po minucie, nie ma dzwięku i

W Windowsie xp coś się popsuło. Nie mogę się połączyć z internetem nie mam dźwięku(na Linuksie jest) programy otwierają się bardzo długo.

Od ilu lat masz zainstalowanego tego Windows’a ??

Spróbuj odzyskiwania systemu

Spróbuj Defragmentacji dysków, to może system się będzie szybciej uruchamiał.

Usuń najmniej i najrzadziej używana programy.

Usuń całą Historie i pliki cookies w przeglądarce.

Sprawdź czy nie masz mniej niż 200MB wolnego miejsca na dysku.

Przeskanuj dysku w poszukiwaniu wirusów.

a jeżeli to nic nie da, to zostaje tylko format dysku na którym jest Xp

Brak dźwięku - Sprawdź czy nie masz 2 kart dźwiękowych czyli jedna zintegrowana, a jedna pod PCI, jeżeli tak to wejdź

Start -> Panel Sterowania ->Dźwięki, mowa i urządzenia audio -> Dźwięki i urządzenia audio -> Zakładka Audio -> wybierasz urządzenia pod którą są podłączone głośnik.

A jeżeli masz jedną kartę dźwiękową spróbuj przeinstalować sterowniki do niej.

Co do internetu - Szkoda że nie podałeś z jakiego internetu korzystasz, tak nie mogę Ci pomóc z netam.

System mam ponad miesiąc. Prawie wszystkie te żeczy już wcześniej próbowałem. Mam neostrade ale bez aplikacji.

Dziwne bo ja mam tego xp od pół roku i dobrze działa.

a spróbuj zainstalować aplikacje neo bo może Ci system zapomniał tego hasła i loginu.

Nie wiem może XP i Vista się gryzie, chodź w to osobiście nie wierze.

może w tym ktoś inny Ci pomorze bo ja już nie wiem.

Dodam jeszcze że wszystkie te problemy pojawiły się w tym samym momencie. Nie mogę “przełączyć użytkownika” na inne konto, nie działa mi antywirus (w czasie rzeczywistym).

Dobrze że to dodałeś też miałem taki problem, To jest antyvirus Avast ? tak ? jak tak to go wywal i zainstaluj starszą wersje lub woqule go nie instaluje bo są z nim problemy w nowszych wersjach np take jak ty masz teraz. a jak nie będziesz mógł wywalić go z poziomu Windows to wywal go z Trybu awaryjnego Windows XP. po wywaleniu avasta powinno wszystko dobrze działać.

Wielkie dzięki. Już zainstalowałem innego antywirusa.