XP przywiesza się przy otwieraniu folderu z zdjęciami

Witam,

Nie wiem czemu, ale XP a dokładniej explorer.exe “przywiesza się” tj. obciąża mi procka w 100 % i zawiesza folder w moim przypadku Moje Dokumenty,w którym znajduje się pechowy folder z zdjęciami na kilkanaście sekund do kilku minut podczas otwierania tegoż folderu. Co ciekawe, problem występuje tylko w tym folderze, jest w nim dość dużo zdjęć bo aż 2449 zdjęć, folder zajmuje 431 MB, wszystkie zdjęcia są pozmiejszane, widok to miniaturki, choć widok tu niema znaczenia. Gdy chcę wejść na folder z tapetami 98 MB 137 tapet o różnej rozdzielczości, to folder otwiera się prawie błyskawicznie. Nie wiem w czym twki problem, ale zetknąłem się już z tym problemem na innym forum, jednak tam nie było rozwiązania podanego.

Skanowanie antywirusowe Kaspersky Internet Security 2010 9.0.0.736 z aktualnymi bazami wykonane i nic nie wykryło

System zoptymalizowany od samego początku po jego instalacji, autostart także

Dziś zrobiłem defragmentację wszystkich partycji systemowych defragmentatorem z XP i praktycznie nic nie pomogło, system działa jak działał, jedynie boot loader szybciej działa (niecałe 2 razy miga ten niebieski wężyk, poprzednio 6,7 razy)

Przed defragmentacją dokonałem sprawdzenia dysku w celu poszukiwania błędów, systemowym narzędziem

Oczyszczanie dysku, wyłączenie i włączenie przywracania systemu też nic nie pomogło.

Dodam, że system nie może mieć wirusów, skoro nic nie wykryło, pozatym nie wchodzę na żadne niebezpieczne strony, ani też takie niewiadomego pochodzenia.

Jestem ostrożny i dbam o bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu

Porób foldery

a jakieś inne rozwiązanie?? sam system chodzi stabilnie, lecz folder z tymi zdjęciami mi gra po nerwach

wiesz co ja porobiłem podfoldery posegregowalem dałem max po 500 zdjęc i jest ok:)

aha,a to wogóle normalne zachowanie XP w takiej sytuacji jaką opisałem??

Może masz wyłączone buforowanie miniaturek i system za każdym razem jak otwierasz folder ze zdjęciami musi wszystkie miniaturki tworzyć od nowa. http://pl.wikipedia.org/wiki/Thumbs.db

Musisz podejrzeć jakimś programem (wydaje mi się, że 7-Zip będzie dobry), czy masz plik: Thumbs.db (ukryty)

Ps.: Z poziomu eksploratora Windows nie da rady, bo nawet jak włączysz pokazywanie ukrytych plików, to jednoczesne pojawianie się miniaturek natychmiast zacznie tworzyć plik od nowa.

Ps2.: Może i z poziomu eksploratora Windows się uda, ale wcześniej musiałbyś zmienić widok miniaturek na inny widok np. lista > wyłączyć eksploratora > włączyć eksploratora > włączyć pokazywanie ukrytych plików.

Właśnie mam wyłączone to, bo myślałem że to przyspieszy XP

No to teraz trzeba włączyć z powrotem i sytuacja z szybkością otwierania folderu powinna wrócić do normy.

Pewnie robiłeś optymalizację według jakiegoś “mądrego” poradnika.

Gość zapomniał tam tylko napisać (a może nawet sam nie wie), że takie działanie oprócz zwolnienia kilku MB miejsca na dysku nic więcej nie daje.

Ciekawe ile podobnych rad tam jeszcze jest w tym poradniku ?

użyłem Turbo XP do tego, ale włączenie buforowania miniatur i tak nic nie pomaga

Co to znaczy nie pomaga ?

Nadal nie ma pliku Thumbs.db ?

A może jest, a otwieranie folderu dalej trwa tak długo jak przedtem ?

Sorry, ale używając programów typu: Turbo XP , Driver Cleaner , Odkurzacz i jeszcze innych przyśpieszaczy pamięci niezaawansowany użytkownik może popsuć sobie tylko system.

Choć nie wiem czy tylko system, bo kiedyś używałem programu do “optymalizacji pamięci” i prawdopodobnie po jego użyciu uszkodziłem sobie pamięć RAM !

Aż tak słaby masz komputer, że musisz go optymalizować ?

Ze swojej strony za bezpieczne i całkowicie wystarczające polecam używanie od czasu do czasu oczyszczanie za pomocą: http://onecare.live.com/site/pl-pl/default.htm

niema tego pliku, TurboXP robi automatycznie to co w poradnikach jest opisane ręcznie by przyspieszyć XP. XP niestety jest niezoptymalizowany po instalacji i trzeba to zrobić samemu, programu używam od kąd mam kompa czyli ponad 3 lat, a problem występuje od kilku dni

Przejrzyj jeszcze raz link który wcześniej ci podałem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Thumbs.db

Są tam podane trzy metody jak wyłączyć tworzenie plików Thumbs.db

Odwróć u siebie wszystkie działania, które zmienił program.