Xp reinstall

Mam pytanie jak mogę pliki ntfs przekonwertować na fat 32 bo chcę instalować jeszcze raz xp i muszę sformatować dyski w dos ’ ie

i jeszcze jedno idzie sformatować dyski w bios ? :o

przekonwertować możesz choćby partition magic, albo z wiersza poleceń (start>uruchom>cmd.exe) i tam wpisz polecenie convert /? >z tego dowiesz się wszystkiego!! :smiley: a co do formatowania dysków w bios to nie mam pojęcia!! :roll:

Nigdy nie słyszałem o formatowaniu poprzez bios,więc zakładam,że jest to niemożliwe.

Co do konwertowania partycji,to możesz zapodać tak jak kolega proponuje lub tak jak ja - format dysk: /fs:fat32

Po powyższej komendzie, dysk zostanie sformatowany jak i przekonwertowany na system plików,który wystąpi po dwukropku.

Pozdrawiam!

to juz ktoras osoba ktora mowi o formatowaniu przez BIOS :?

Z wiersza poleceń nie jest możliwe skonwektorowanie NTFS>FAT32 ale Partition Magic można.

Jest możliwe Szarku,lecz musi się to odbyć wraz z formatowaniem…

Wydajem mi się Damianie, że autorowi chodziło o skonwektorowanie plików a nie usunięcie. Jeśli mylę się to przepraszam.

BIOS służy do czego innego, na pewno nie do formatowania dysków.

Możesz uruchomić instalację XP z płyty i stawiając system na nowo możesz wybrać foramtownie w systemie plików FAT32. Wtedy nie musisz używać dyskietki systemowej np. od WIN98, gdzie najpierw trzeba zdjąć partycje, a później założyć je na nowo i sformatować.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … anie+dysku

Tu masz opis, jak sobie poradzić.

Pozdrawiam :okulary:

Co ciekawe, może nie formatowanie a usónięcie danych z dysku z pzycji biosa jest możliwe ostatnio własnie napotkałem pewną funkcje (nie napisze nazwy tej funkcji bo nie pamiętam)w biosie Award na płycie ECS- która mnie zainteresowała a że nie znam angielskiego postanowiłem sprawdzić te funkcje w działaniu więc nacisłem enter coś mi tam napisało jakieś ble ble ble więc potwierdziłem Y,i po ponownym rozruchu kompa na dysku nie było już nic nawet partycji , operacja trwała kilka sekund więc napewno nie było to pełne formatowanie a coś w stylu szybkiego formatu.

Formatowanie z pozycji BIOSu jest raczej było możliwe (teraz raczej już nie używa się tego) a jego celem było usunięcie bad sektorów z dysku.

w Bios to bylo tylko kiedys formaatowanie niskopoziomowe Low Format obecnie juz sie niestosuje sa programy tego typu Low Format czy HddRegenerator, szarek potwierzdam to a co do konwersji masz ju opisane i bylo na ten temat troszke ,o convertowaniu i formatowaniu,wady i zalety

może znowu do tego wracają gdyż to była nowa płyta ECS-a z tego roku na SIS-sie.