Xp security 2011, log [HT][OTL]


(Seosurn) #1

Witam, od wczoraj walczę z XP Security 2011 który podaję się za antyvirusa.. Ten malware jest dość popularny ;/ Na początku nie mogłem włączyć żadnej przeglądarki, ponieważ wyskakiwał mi komunikat iż przeglądarka posiada keyloggera i używanie jej jest niebezpieczne. Nie mogłem włączyć żadnej strony.. Kombinowałem i kombinowałem.. wyłączyłem proces odpowiadający za tego malware'a dcq.exe. Nic to nie dało ponieważ sam się włączał po chwili i 'skanował wirusy'. Następnie włączyłem Hijacka, sprawdziłem loga i fixnąłem parę linijek które uważałem za zbędne. I jakże się ucieszyłem.. przeglądarka działała chociaż XP Security nadal się włączał co chwilę.. Postanowiłem nie tracić czasu i poczytać trochę o tym malware. Ściągnąłem sobie Spyware Doctora, po skanowaniu okazało się że mam 14 zagrożeń i 140 infekcji w tym:

XP.Security.Antyvirus.Rogue

Czy jakoś tak ;d

Oczywiście nie mogłem ich naprawić bo to nie była pełna wersja.. Włączyłem wyszukiwanie i wpisałem dcq.exe. I myśląc że znalazłem już tego wirusa, zacząłem kasować różne pliki w:

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji

C:\Documents and Settings\xxx\Dane aplikacji

min. usunąłem dcq.exe, plik o nazwie 7x887123dc7873 (czy jakoś podobnie) i jakiś plik .ini

Nie wiem czy czasem te ostatnie pliki nie odpowiadały za jakieś procesy w systemie bo teraz właśnie mam jeszcze większy problem.. Chociaż XP Security 2011 już nigdzie mi nie wyskakuje, a przeglądarki chodzą normalnie to.. Za każdym razem gdy próbuję włączyć jakiś program np. Kalkulator to wyskakuje mi:

Wybierz program, którego chcesz użyć do otwarcia pliku..

Żadnego programu zakończonego na .exe nie mogę włączyć normalnie..

Udało mi się włączyć firefoxa, ale tylko dlatego że wybrałem przeglądaj i dodałem firefoxa do listy programów..

Nie wiedziałem w końcu co mam za bardzo robić, to poszukałem klucza do Doctora. Zeskanowałem i usunąłem zagrożenia i infekcję. Lecz problem nadal istnieję..

Logi:

[HT]

http://wklej.to/caklF

[OTL]

http://wklej.to/5EJO9

ps. chciałem też dodać log z Gmera, ale nie mogłem.. w pewnym momencie skanowania pojawił się niebieski ekran i informacja:

"Komputer musi zostać wyłączony, ponieważ plik kl1.sys powoduje zagrożenie.. włącz system w trybie awaryjnym..." coś w tym stylu..

Bardzo proszę o pomoc, nie wiem czy czasem nie uszkodziłem programu rundll32.exe, ponieważ gdy chcę włączyć 'Dodaj lub usuń programy' wyskakuję mi informacja że nie odnaleziono rundll32.exe..

Z góry dziękuję..


(Maj Aleksandra) #2

mam dokładnie ten sam problem co Ty, od przedwczoraj się z tym męczę