XP się zawiesza

Mam problem z XP-iem. Prawie zawsze zawiesza mi się gdy zostawiam kompa bezczynnie na kilka lub kilkanaście minut, nie mogę wtedy uruchomić dosłownie nic, na nic nie reaguje, nawet na menu start, jedynym rozwiązaniem jest wtedy reset. Wirusów raczej nie ma, bo komp sprawdzany był na Kasperskim i na Avastcie. Czy ktoś ma na to jakąś rade???

Witam.

Sprawdż na początek czy podzespoły się nie przegrzewają(procek,grafika,dysk)-temperatury sprawdzisz w Evereście.

Sprawdż również jak wyglądają napięcia na zasilaczu.

Czy w podglądzie zdarzeń:start>uruchom>eventvwr.msc nie pojawiają się błędy krytyczne-jeżeli tak to podaj je.

Kiedy ostatnio przeprowadzałeś defragmentację?

Zwisa tylko wtedy kiedy kompa zostawisz na jakiś czas?? Kiedyś miałem podobnie, tylko że zwieszał mi się na wygaszaczu ekranu… wystarczyło wybrać inny i wszystko było juz oki…

aros80 wyłącz oszczędzanie energii i wygaszacz ekranu. Powinno pomóc.

Jeżeli występują błędy systemowe to samo podanie ich nazwy niewiele jeszcze mówi o przyczynach ich wystąpienia.

Najlepiej z prawokliku na dany błąd (np.LsaSrv) wybrać właściwości i z tego okienka spisać identyfikator zdarzenia i treść błędu.

Albo w okienku właściwości:Zdarzenie -klik na ikonkę notatnika po prawej stronie a następnie otworzyć Worda,wkleić zapis i przesłać na forum.

Tak trzeba zrobić z każdą kategorią błędu-najczęściej się one powtarzają i wystarczy pokazać po jednym z każdej kategorii.

wyłącz Automatyczne aktualizacje --powinno pomóc

i przełącz oszczędzanie energii na zawsze włączony - na próbe żeby zobaczyć czy skutkuje