[XP SP 2] Problem (zwieszenia)

Witam,

Moze od poczatku. Jestem posiadaczem laptopa Acer Aspire 5720zg od 3 miesiecy. W ten czas przerobilem Viste na Win XP proffesional SP 2. Przez 2.5 miesiaca bylo wszystko super,wysmienicie.Od wczoraj zaczely sie problemy typu “Zawieszenia” komputera po 10-20 minutach dzialania. Dzisiaj zrobilem formata, co nic nie pomoglo. Nadal mam ten problem. I Mam pytanie do was , czy da sie cos z tym zrobic?Gwarancji na niego raczej juz nie ma , gdyz przerobilem System.

Prosze o pomoc i pozdrawiam

Jakim cudem to zrobiłeś?! :o :o :o :o :expressionless: :?

Doczytalem sie na roznych forach , ze trzeba wylaczyc obsluge SATA w biosie;)…Czy jakos tak. Nie jestem zdolnym informatykiem. Wystarczy poszukac (szukalem 2h tego);))

Nadal czekam na odpowiedz na pytanie

seczek , jak to nie ma gwarancji? Jakim cudem Ty przerobiłeś ten system?!

idz do sklepu w ktorym to zakupiles. zakup plytke recovery (do odzyskania systemu -ok 150zł) wgraj i zobacz co sie bedzie dzialo. jesli dalej ten sam problem to oddaj na gwarancje. ja bym tak zrobil. wiem co mowie bo to sprzedaje :wink: gwarancje masz na sprze a nie na os w nim zainstalowany. nie przerabiales go (nie ingerowales w czesci) wiec powinni uznac reklamacje. jak nie to rzecznik praw i zaraz go przyjma z ustawy

www.google.pl, Poprostu ;)) przeciez pisalem :slight_smile: a jak sie kupi w media nowy laptop , i przerobi system albo cos to lipton, po gwarancji (chyba)

seczek , a czy ten XP jest oryginalny?

"Nie wszystkim klientom podoba się, że na rynku znajdziemy praktycznie jedynie komputery z zainstalowanym Windowsem Vista. Dlatego koncern z Redmond udostępnił opcję downgrade’u Visty sprzedawanej z komputerami do Windows XP.

Zmiana systemu operacyjnego “w dół” będzie możliwa na niektórych modelach komputerów z zainstalowanym Vista Business i Ultimate."

Chyba tak przerobił system :stuck_out_tongue:

No powiedzmy , że oryginalny. Poprostu znalazlem temat o tym jak przerobić VISTE na XP w google.pl:)

Pisało tam o wyłączeniu obslugi SATA , zrobiłem to i poszło odrazu…

Ja nadal czekam na odpowiedż na zadane przeze mnie pytanie ;<

Gdy wyłączyłeś w biosie SATA, co się wtedy stało?

Odpaliła się instalka XP?

Nie jestem pewien, ale jeśli tak, to znaczy, że skorzystałeś z normalnej funkcji systemu (downgrade) i gwarancja powinna wciąż obowiązywać.

Zmienić system operacyjny i stracić gwarancję - chore.

Więc zacznijmy od tego jaki, masz teraz zainstalowany system operacyjny ?

Czy podglad zdarzeń mówi coś na temat błędów z tym problemem związanych?

W jakich sytuacjach sie zawiesza? zawsze w tych samych ? Jakie masz temperatury ?

No i wytłumacz co rozumiesz pod pojęciem “zawieszenia”? Zamrożenie obrazu, etc. ?

Jeżeli usunąłeś partycję recovery z Vistą to kicha, nic już nie zrobisz.

* Z tym sata tak :slight_smile: odpalilem i sie zaczal XP wgrywac czyli ten downgrade

* Windows XP sp 2

* Zawiesza sie od wczoraj (a ten windows mam 2 miechy)

*Zawiesza sie = zwieszenie komputera na maxa. Nie da sie robic nic…tylko pomaga restart;) wiec to tylko moge powiedziec.

* zwiesza sie mniej wiecej po 10-15 minutach po odpaleniu kompa…windows wchodzi…wejde gg,net…i pyk siada…samo jak sie odpala i nic nie robie takze sie to dzieje …

Tylko jedno mnie zastanawia…

Trzeba zgłosić do M$ ten downgrade, żeby otrzymac KEY’a do XPka…

A kolega chyba tego nie zrobił i jedzie na pirackim kluczu :stuck_out_tongue:

ehhh a mam pytanie … to odpowiedz na moje pytanie ? moze powiem inaczej…pomozcie mi z tamtym a zglosze sie do MS ;p bo nie wiem nadal co jest z tym laptopem=[

seczek , po pierwsze pisz poprawnie po polsku, bo z trudem mogę wyczytać co jest zawarte w twoich postach…

A po drugie to zainstaluj spowrotem Vistę, powinna być partycja recovery utworzona na dysku i jesli problem będzie sie powtarzał to idź z lapkiem na gwarancję :stuck_out_tongue:

Powiedz, że musiałeś zrobić formata bo mulił Ci komp :slight_smile:

a mozliwe jest to , ze cos sie stalo z sp 2 ? albo cos ? bo np. kiedys na starym kompie jak instalowalem SP2 to mi sie komp restartowal. Teraz zaczal sie zawieszac…moze zainstalowac Windows XP SP 1 ? i moze pojdzie wszystko ?

Łukasz14 , zgadza się, http://wss.pl/frmThread.aspx?tid=43516

http://download.microsoft.com/download/ … esheet.pdf

seczek , zainstaluj SP3 :slight_smile:

Co do gwarancji to musisz zainstalować Vistę z partycji recovery, tylko wcześniej przestaw zegar w kompie :wink:

SP3 jest *********** ponoc…ale to jest rozwiazanie ?? czy nie bardzo ?

W dniu 27.06.2008 , o godzinie 23:03 został dopisany post przez seczek

a te zwiechy nie swiadcza o tym ze cos sie spalilo ? bo po co mam sie martwic o gwarancje teraz jezeli naprawde sie nic nie spalilo?