XP sp1 -jakie sterowniki do sieciówki?

(Evil Tbg) #1

Mam problem. Zrobiłem formata i zainstalowalem windowsa xp service pack 1. Niestety nikt ze znajomych nie mial w tej chwili service packa 2. Problem jest w tym ze nie mam zainstalowanej karty sieciowej. W service packu 2 instaluje sie chyba automatycznie sterownik do karty sieciowej. Na dodatek nie wiem jaka karte sieciowa mam i jakie sterowniki sciagnac. Jestem na drugim kompie i stery moge sciagnac. Prosze o pomoc w zainstalowaniu i dobraniu sterownikow do karty sieciowej. Pozdrawiam

(Cosik Ktosik) #2

A znasz chociaż model płyty głównej? Karta zintegrowana?

SP2: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ice+Pack+2

(Evil Tbg) #3

Hehe. Wstyd sie przyznac ale nie mam pojecia :smiley: Moze mi powiesz jak to sprawdzic?

(Cosik Ktosik) #4

Odkręcasz obudowę (patrząc od przodu, lewą ściankę) i sprawdzasz na płycie głównej jaki to model. Jeżeli Masz pendrive-a to możesz ściągnąć program Everest ultimate i uruchomić go na tamtym komputerze. W programie zaglądasz do komputer->podsumowanie->płyta główna.

PS Zakładam, że to zwykły komputer stacjonarny, nie laptop.

(Evil Tbg) #5

Nazwa płyty głownej; MSI K7N2 Delta2 (MS-6570E)

Tak to komputer stacjonarny.

(Cosik Ktosik) #6

Zobacz te: http://download1.msi.com.tw/files/downl … P_NV11.zip

Dźwięk: http://download1.msi.com.tw/files/downl … C97_MB.zip

(Evil Tbg) #7

Zainstalowane :slight_smile: Wszystko ok, tylko nie znajduje mi IP, a powinno znajdywac automatycznie. Moze trzeba jeszcze cos ustawic?

PS. Moze dlatego ze mam zainstalowana karte Microsoft Tun Miniport? Jak ja usunac? Jak klikam odinstaluj to wyskakuje komunikat “Nie mozna odinstalowac urzadzenia. Urzadzenie to moze byc wymagane od rozruchu komputera.”

(Cosik Ktosik) #8

Co do pierwszego, to kliknij dwa razy na ikonkę sieci w pasku zadań i zobacz we właściwościach, czy Masz wszystko zainstalowane i czy w ustawieniach protokołu TCP/IP Masz włączone dynamiczne uzyskiwanie adresu.

(Kolmar) #9

Sprawdź czy masz włączone usługi DNS oraz DHCP.

Start -> Uruchom -> services.msc

(Evil Tbg) #10

Nie było mnie przez weekend w domu, dlatego nie odpisywałem. Mam ustawione automatyczne uzyskiwanie IP i nic. Nie wykrywa. Na laptopie jest tak ustawione i śmiga dobrze. A co do services.msc to nie wiem co mam zrobic :smiley: Może poprostu zadzownić do administratora i poprosić o pomoc?

(Kolmar) #11

Start -> wybierasz uruchom -> i wpisujesz services.msc

Inna metoda:

Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Usługi

…i sprawdzasz czy masz włączone usługi o których była wcześniej mowa.

(Evil Tbg) #12

Tak, są włączone.