XP strasznie wolno chodzi

Witam, od kilku dni pojawił się problem z WIN XP PRO, wydaje mi się że stało się tak od kiedy zakupiłem karte PCMICIA FIREWIRE 1394 card bus bo chciałem zgrywać filmy z kamery cyfrowej na kompa. Zainstalowałem kartę i Unlead videostudio 6. Teraz po każdorazowym włączeniu komputera na początku (przez jakieś 20s) jest ok. ale za chwilę komp tak się muli że nie można normalnie pracować, wszystkie okna i aplikacje otwierają sie b.wolno lub wcale (…nie odpowiada). kiedy wciskam alt+ctrl+del widzę że użycie procka jest 100% i najbardziej żre go jakis plik systemowy (chyba ieservice). Dosłownie raz udało mi się coś zrobić że komp zaczął normalnie funkcjonować (wypiąłem chyba kabel od stałego łącza i cos tam jeszcze grzebałem w plikach). Próbowałem już odinstalowywać w/w pcmicia oraz UVS6 (defakto jakoś nie chce się usunąć !) ale bez skutku. Wcześniej nie było tego problemu. Od czego tu zacząć ? Jakieś wskazówki ? Z góry dziekuję za pomoc.

Ja bym długo problemu nie szukał. I już dawno bym przeinstalował system :slight_smile: łącznie ze sformatowaniem dysku.

Miałe coś takiego kumpel mi przysłał taki program co obciąża i zwalnia procesor instalka przebiełba zez żadnych efektów na monitorze a tylko nazwe zmienił na winampa i sie nabrałem ale jakiś program antywirusowy może pomoże ale nie jestem pewien

znalazłem pewne rozwiązanie, otóż kiedy włączę kompa i odpalę menedźera zadań to w zakładce procesy obraz services.exe zużywa najwięcej zasobów CPU ! Tego procesu nie można wył. bo to krytyczny proces sytemu. Oprócz w/w services jest jeszcze inny PDMonitor.exe. Zauważyłem że jak zakończę proces PDMonitor (a ten można) to wszystko wraca do normy. Komp zaczyna normalnie funkcjonować. Muszę niestety robic tak po każdorazowym włączeniu bądź restarcie systemu…Zastanawia mnie do czego odwołuje się ten PDMonitor. Aha i jeszcze jeden szczegół, kiedy komp się muli i jeszcze nie wyłączam procesu PDMonitor.exe Sygate Personal Firewall wyświetla mi takie ostrzezenie : C\windows\system32\PDMonitor.exe is trying to broadcast an ICMPTYPE 10 (router solicitation pocket at [224.0.0.2]) czyli, że komputer próbuję łączyć się z ICMPTYPE 10 (router solicitation pocket at [224.0.0.2])…wie ktoś o co bega ?

1.Wygląda na to, że ta aplikacja PDMonitor.exe, pp.

nadzorująca błędy Windows chce łączyć się z siecią

i wysłać automatycznie jako e-mail.

2.Poniżej masz linka z opisem

http://www.mtgroup.com/software.htm

3.IP - 224.0.0.2 to - ALL-ROUTERS.MCAST.NET

4.ICMPTYPE 10 - to protokół ICMP stosowany

w diagnostyce i routingu

Zeby ustalic co to za program wpisz w “Wyszukaj pliki i folder o nazwie” pdmonitor i zaznacz “Dyski twarde” Twojego komputera, moze zlokalizujesz w ten sposob ten program, wtedy moze uda sie go usunac, moze przypomnisz sobie co to za program i czy jest Ci potrzebny. Warto miec odznaczone w “Opcje folderow” “Nie pokazuj ukrytych plikow”. Aby nie startowal automatycznie mozesz: 1)“Start” “Uruchom” i wpisac “msconfig” potem w zakladce “autostart” odznaczyc ten PDMonitor albo 2) zainstalowac sobie program RegCleaner 4.3.0.780, jest tu: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177 Potem, w tym programie, zakladka “Autostart” - zaznaczasz to PDMonitor i klikasz “Usun zaznaczone” po restarcie juz nie powinien sie (ten PDMonitor) pojawic. W RegCleaner masz tez zakladke “Odinstaluj” - jesli chcesz ten PD odinstalowac, a nie mozesz zlokalizowac tego na dysku, to mozesz to zrobic tu. Jesli odinstalujesz warto tez kliknac menu: “Narzedzia” “Czyszczenie rejestru” “Automatycznie wyczysc rejestr” Mozesz smialo poslugiwac sie tym programem, z zachowaniem opisanych krokow, tworzy on kopie rejestru sprzed czyszczenia. A i taka moja mala rada co do Firewalla, jesli mowi, ze jakis tam program chce sie polaczyc ze swiatem, a Ty nie wiesz co to za program, to radze odmawiac mu dostepu. Jesli nie bedzie to nic niezbednego do pracy, to OK, a jesli okaze sie ze np. nie mozesz ogladac stron www lub rozmawiac przez GG, to znaczy ze pewnie zablokowales przegladarke lub komunikator, wtedu je puszczasz, ale juz wiesz co to za program. :smiley: