XP - System pyta o sterownik?

Witam.

Mam takie małe szybkie pytanie do użytkowników systemu Windows XP SP2 PL. Używam tego systemu ładnych parę lat i nigdy nie miałem takiej sytuacji. Mianowicie wczoraj postawiłem sobie świeży system, wszystko sobie ustawiłem i skonfigurowałem tak jak należy. No i postanowiłem zainstalować aparat cyfrowy Canon. Wpinam go do portu USB, zaczyna go wykrywać i wywala mi informacja systemowa, żebym włożył płytę z systemem i wcisnął OK, żeby zainstalował sobie sterownik “Aparaty cyfrowe i skanery”. Dziwi mnie to, bo wiem, że zawsze sobie automatycznie z dysku to instalował i o nic nigdy nie pytał. Tak samo później podpiąłem telefon Sony Ericsson, wskazałem sterownik, zaczęło się instalować wszystko ładnie, aż wywaliło mi też prośbę o włożenie płyty z systemem, bo chce zainstalować sterownik do “Masowe urządzenie…”, wrzuciłem płytę, dograło i po sprawie. No, ale teraz moje pytanie. Dlaczego tak mi się dzieje, że za każdym razem muszę wkładać płytę z systemem, zazwyczaj takie rzeczy instalowało sobie bezpośrednio z dysku, a teraz mi żąda CD. Może ktoś wie o co w tym chodzi, będę wdzięczny za wszelkie rady.

Pozdrawiam,

Wonters

Może masz problem z płytą instalacyjną XP, porysowana i nie zainstalowały się sterowniki, może problem ma napęd CD/DVD z odczytem płyty XP.

A możliwe że masz uszkodzoną pamięć operacyjną.

Z uruchom komenda sfc /scannow , po sfc spacja, włożona płyta z XP z takim SP jaki masz zainstalowany i niech sprawdzi system, może będzie po problemie.

Płyta instalacyjna jest w idealnym stanie, 0 rys, dbam o płyty, więc jest krystalicznie czysta. Problem z odczytem też nie mam, bo niedawno kupowałem nowy napęd DVD Pioneer’a.

Co do pamięci to raczej wątpię, bo tak to komputer by mi się strasznie ciął, a on chodzi jak burza, tylko poprosiło mnie o instalacje tych 2 sterowników. Dzisiaj instalowałem jeszcze iPod’a i coś tam jeszcze i już nie pytało się o nic, więc sam nie wiem czemu tak się działo.

Ten test o którym mi piszesz to scandisk?

wonters , tak.

No i co da Scandisk na świeżo zainstalowanym systemie?

wonters , to że jest świeżo zainstalowany nie znaczy że podczas procesu instalacji nie wkradły się jakieś błędy :P. Nikt nie każe Ci się stosować do porad jakie ktoś Tobie udziela.

Nikt nie każe, ale w celu rozwiązania problemu radze je stosowac, bo przecierz prosisz tutaj o rade?