XP uruchamić zamiast 7

(Kubek1200) #1

Witam!

Chcę, żeby uruchamiał się windows XP, a 7 żeby był "na rezerwie"

Ale wiem, że gdy dam XP jako domyślny windows to pojawi się bootloader XP i 7 nie będzie się dało uruchomić.

Jak zrobić, aby uruchamiał się bootloader 7 zamiast bootloadera XP-ka, a żeby automatycznie uruchamiał się XP?

(Dimatheus) #2

Hej,

Zobacz do posta problem z oknem wyboru systemu przy uruchamianiu komputera i działaj zgodnie ze wskazówkami. Jedyna zmiana - wartość w polu Bootloader Timeout ustawiamy nie na 0, a na przykład na 10 sekund, by możliwe było wybranie odpowiedniego systemu, gdy będzie to potrzebne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Lukasz0121) #3

Poco tyle mieszać ;/ Możesz ustawić żeby dany Windows uruchamiał się domyślnie. Ustawiasz to w Mój komputer --->Właściwości ---> zaawansowane ---> uruchamianie i odzyskiwanie ---> ustawiasz domyślny system startowy czyli XP (to ustawiasz na włączonym Windows 7)

To działa ponieważ już to kiedyś sprawdzałem.

(Dimatheus) #4

Hej,

No o tym zupełnie nie pomyślałem... I musiałem aż sprawdzić. :slight_smile: I faktycznie sposób łatwiejszy i prostszy...

Wcześniej jakoś mi to umknęło... :slight_smile: Gdy zmienisz domyślnie startujący system, nie oznacza to wcale, że zmienisz bootloader'a z Windows 7 na Windows XP - operacje o których pisaliśmy zmieniają tylko ustawienia bootowania systemu, a nie samego bootloader'a. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kubek1200) #5

ale jak uruchomiłem to już było na xp, a 7 na liście nie było. (chodzi mi w ustawieniach "uruchamianie i odzyskiwanie"

(Leon$) #6

musisz to ustawić z poziomu 7 inaczej nie da rady

:slight_smile:

(Kubek1200) #7

Dzięki wszystkim, którzy pisali w tym temacie.

Problem rozwiązany.