XP vs Vista

Jaka bedzie ta Vista. Czy tak ogromna popularnosc Windows XP wygra z systemem, ktorego zapowiedzi wersji finalnej przesowaja sie z roku na rok (Longhorn byl planowany na ten rok)? Czy uzytkownicy starszych pecetow podolaja wymaganiom Visty? Jak duze beda zmiany i kto wygra? Nowy system to znowu nowe dziory i nowe laty a przeciez po premierze Visty wchodzi SP3 dla XP. Mnie jakos stary poczciwy XP bardziej przekonuje, chociaz…poczekamy-zobaczymy…

licze na wasze opinie

Jak można opiniować coś, czego właściwie jeszcze nie ma?

No chyba, że liczysz na wypowiedzi wróżek i jasnowidzów…

P.S.

Widziałeś już demonstrację Visty Beta?

:arrow: http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=15&n=2691

wyszly juz dwie wersje beta wiec moze ktos sie pokusil i przetestowal wiec ma jakies porownanie

Po pierwsze jak poprzednik, jak wejdzie vista na rynek mozna cos mówić na ten temat , po drugie system w fazie testowych, więc narazi eni ema go jak komentować bo chodzi ja chce, ma bardzo dużą ilość kodu która jest niepotrzebna i podlega jeszcze modyfikacją, pewne jest jedno, że visata nie będie dostepna na cd, lecz ty;lko na dvd, ze wzgledu na objętość, zapowiada się ciekawie, jak np. funkcja w ie, że pliki ściagnięte z internetu będą przechowywane w specjalnym folderze, dopuki antyvirus nie potwierdzi że plik jest czysty, bez wirusa/spyware ten plik nie będzie dostepny, to raz, w menu bezpieczeństwa, jest już v pre becie 2 opcja na spyware, dodana opcja której nie ma w centrum zabezpieczeń xp, system ma się bardzo szybko uruchamiac, instalowac, będzie na ewno bardziej bezpieczny od xp, z tych żeczu które sa w wersji testowej , można powiedzieć na dzień dzisiejszy że system jest bezpieczniejszy od xp , a że to wersja testowa, finalna będzie jeszcze bardziej bazpieczna, co do kompa , na słabych kompach także pujdzie spokojnie system, (takie sa założenia microsoftu ) ale po wyłączeniu wodotrysków, tak jak ma to miejsce w xp, lecz tych opcji animacyjnych w viście jest masa, w porównaniu z xp. Tak więc narazie nie ma co jeszcze mówić o systemie którego nie ma, jest pewne, że microsoft dołoży wszelkich starań aby urzytkowników zmieniających system z xp było ja najwięcej

Złączono Posta : 19.10.2005 (Sro) 10:41

ale nie rozumiesz,

po pierwsze narazie jest jedna beta wydana : beta 1 5112 , wersji beta 2 jeszcze nie ma , mimo że po instalacji systemu oznaczonej numerkiem 5219 i 5231 na pulpicie widnieje napis beta 2, jest to pre beta 2 , a beta 2 zostanie udostępniona w grudniu większej liczbie osób to znaczy , system beta 2 dostana beta testerzy, ci co maja subskrypcje msdn i technet i prawdopodobnie wszyscy inni którzy będa chcieli ten system przetestowac :slight_smile:

Złączono Posta : 19.10.2005 (Sro) 10:44

a nie porównuje się systemów których nie ma, ja mogę powiedziec że miałem wersję beta1, pre beta 2 numerek 5219 i ostatnia 5231 którą ściągnąłem wczoraj z connectu, i ta ostatnia chodzi bardzo ładnie, jednak i tak wolniej od xp, chociaż jest bardzo stabilną wersją zaznaczam osoby które się podkusiły o ściagnięcie wczesniejszej wersji 5231 z p2p sa rozczarowani działaniem tego builda a to za sprawa tego że numerek wypuszczony wczoraj/przedwczoraj na conect różni się od tej wersji wypuszczonej wcześniej w p2p :slight_smile:

w zasadzie niby ten sam 5231, ale działanie jest inne, lepiej chodzi, mam nadzieje że dałem ci wyczerpujące info na temat tej visty 8)

Raczej nie

Wiadomo ze jesli wyjdzie nowy Windows to wszyscy “numerolodzy” odrazu go zainstaluja bo jest nowy, a jak jeszcze bedzie miał wiecej zbednych animacji efektów i konfiguratorów to bedzie hitem… :?

A teraz troche wspomnień:

A można to podsumować jedynie tak: :hahaha:

Będzie pewnie tak:

Raczej tak:

też nie :slight_smile:

jeśli będziemy chcieli aby vista naprawde pokazała nam siebie potrzeba 2048 mb ram, wiem , bo testowałem na 1024 ramu i 2048 , i na tym ostatnim chodziła spoko szybko

Chodziło spoko co nei znaczy że lepiej już nie może… Do Visty bedzie potrzbne pewnie ze 3GB ramu + karta graficzna z 512 ram na pokladzie :wink: obsługująca DirectX 9.0c.

przesadzasz , i to duzo, standard bedzie przy viście 1 giga ramu ale nie 3