XP vs Vista


(Versusx) #1

Jaka bedzie ta Vista. Czy tak ogromna popularnosc Windows XP wygra z systemem, ktorego zapowiedzi wersji finalnej przesowaja sie z roku na rok (Longhorn byl planowany na ten rok)? Czy uzytkownicy starszych pecetow podolaja wymaganiom Visty? Jak duze beda zmiany i kto wygra? Nowy system to znowu nowe dziory i nowe laty a przeciez po premierze Visty wchodzi SP3 dla XP. Mnie jakos stary poczciwy XP bardziej przekonuje, chociaz.............poczekamy-zobaczymy..................

licze na wasze opinie


(system) #2

Jak można opiniować coś, czego właściwie jeszcze nie ma?

No chyba, że liczysz na wypowiedzi wróżek i jasnowidzów...

P.S.

Widziałeś już demonstrację Visty Beta?

:arrow: http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=15&n=2691


(Versusx) #3

wyszly juz dwie wersje beta wiec moze ktos sie pokusil i przetestowal wiec ma jakies porownanie


(aero) #4

Po pierwsze jak poprzednik, jak wejdzie vista na rynek mozna cos mówić na ten temat , po drugie system w fazie testowych, więc narazi eni ema go jak komentować bo chodzi ja chce, ma bardzo dużą ilość kodu która jest niepotrzebna i podlega jeszcze modyfikacją, pewne jest jedno, że visata nie będie dostepna na cd, lecz ty;lko na dvd, ze wzgledu na objętość, zapowiada się ciekawie, jak np. funkcja w ie, że pliki ściagnięte z internetu będą przechowywane w specjalnym folderze, dopuki antyvirus nie potwierdzi że plik jest czysty, bez wirusa/spyware ten plik nie będzie dostepny, to raz, w menu bezpieczeństwa, jest już v pre becie 2 opcja na spyware, dodana opcja której nie ma w centrum zabezpieczeń xp, system ma się bardzo szybko uruchamiac, instalowac, będzie na ewno bardziej bezpieczny od xp, z tych żeczu które sa w wersji testowej , można powiedzieć na dzień dzisiejszy że system jest bezpieczniejszy od xp , a że to wersja testowa, finalna będzie jeszcze bardziej bazpieczna, co do kompa , na słabych kompach także pujdzie spokojnie system, (takie sa założenia microsoftu ) ale po wyłączeniu wodotrysków, tak jak ma to miejsce w xp, lecz tych opcji animacyjnych w viście jest masa, w porównaniu z xp. Tak więc narazie nie ma co jeszcze mówić o systemie którego nie ma, jest pewne, że microsoft dołoży wszelkich starań aby urzytkowników zmieniających system z xp było ja najwięcej

Złączono Posta : 19.10.2005 (Sro) 10:41

ale nie rozumiesz,

po pierwsze narazie jest jedna beta wydana : beta 1 5112 , wersji beta 2 jeszcze nie ma , mimo że po instalacji systemu oznaczonej numerkiem 5219 i 5231 na pulpicie widnieje napis beta 2, jest to pre beta 2 , a beta 2 zostanie udostępniona w grudniu większej liczbie osób to znaczy , system beta 2 dostana beta testerzy, ci co maja subskrypcje msdn i technet i prawdopodobnie wszyscy inni którzy będa chcieli ten system przetestowac :slight_smile:

Złączono Posta : 19.10.2005 (Sro) 10:44

a nie porównuje się systemów których nie ma, ja mogę powiedziec że miałem wersję beta1, pre beta 2 numerek 5219 i ostatnia 5231 którą ściągnąłem wczoraj z connectu, i ta ostatnia chodzi bardzo ładnie, jednak i tak wolniej od xp, chociaż jest bardzo stabilną wersją zaznaczam osoby które się podkusiły o ściagnięcie wczesniejszej wersji 5231 z p2p sa rozczarowani działaniem tego builda a to za sprawa tego że numerek wypuszczony wczoraj/przedwczoraj na conect różni się od tej wersji wypuszczonej wcześniej w p2p :slight_smile:

w zasadzie niby ten sam 5231, ale działanie jest inne, lepiej chodzi, mam nadzieje że dałem ci wyczerpujące info na temat tej visty 8)


(adam9870) #5

Raczej nie


(JHS:PL) #6

Wiadomo ze jesli wyjdzie nowy Windows to wszyscy "numerolodzy" odrazu go zainstaluja bo jest nowy, a jak jeszcze bedzie miał wiecej zbednych animacji efektów i konfiguratorów to bedzie hitem... :?

A teraz troche wspomnień:

A można to podsumować jedynie tak: :hahaha:


(adam9870) #7

Będzie pewnie tak:


(Dragonlnx) #8

Raczej tak:


(aero) #9

też nie :slight_smile:

jeśli będziemy chcieli aby vista naprawde pokazała nam siebie potrzeba 2048 mb ram, wiem , bo testowałem na 1024 ramu i 2048 , i na tym ostatnim chodziła spoko szybko


(McDracullo) #10

Chodziło spoko co nei znaczy że lepiej już nie może... Do Visty bedzie potrzbne pewnie ze 3GB ramu + karta graficzna z 512 ram na pokladzie :wink: obsługująca DirectX 9.0c.


(aero) #11

przesadzasz , i to duzo, standard bedzie przy viście 1 giga ramu ale nie 3