Xp widziany jako mac

Witam wszystkich,

Mam problem tego typu. Próbuję od kilku dni zrobić update XP - nie działa, bo mego laptopa strona windows update widzi jako system MAC. Nie rozpoznaje, że to XP tylko system operacyjny do komputerów MACINTOSH.

Co z tym zrobić? Macie jakiś pomysł?

Dlaczego w ogóle nie rozpoznaje mi XP tylko w dziwny sposób podaje, że to MAC?

no to moze masz maca hehe ? :smiley: spróbuj się u nich updatować :wink:

niewykluczone że nie obejdzie się bez formata

a czy przypadkiem nie bawiłeś się kiedyś hm … nie wiem jak to się nazywa coś w stylu identyfikacją przeglądarki ?

np jak pod newsami na virtalu widać kto z jakiego systemu pisze i jakiej przeglądarki , to nie którzy to zmieniają i np zamiast

mają pozdrawiam wszystkich :stuck_out_tongue: lub też nazwę innego systemu np linuxa . :>

Nie bawiłem się żadną identyfikacją przeglądarki :((

Może być jeszcze jedna ewentualność. Kiedyś i mnie się to przytrafiło, gdy próbowałem “updatować” system już nie suportowany przez MS. Nie wiem jak to jest, ale jeśli masz “gołego” XP (bez żadnego SP), to CHYBA (nie jestem pewien) nie jest on już aktualizowany przez MS i wówczas pojawia się takie COŚ - rozpoznanie jako MAC (czyli coś obcego).

Może o to chodzi, ale nie jestem pewien…

Do zeszłego miesiąca wszystko bylo okay.

Mój Windows XP Home Edition ma zainstalowanego SP 2 i wszelkie inne aktualizacje, które były ściągane do zeszłego miesiąca. Później jakby ręką odjął i zaczęły się pojawiać komunikaty przy próbach updatu.

Skontaktuję się dzisiaj z Microsoftem. Zobaczę co oni mają do powiedzenia.

Mam ten sam problem ze 3 miesiące. System daje się zaktualizować przez Aktualizacje automatyczne.

Już rozwiązałem problem - zapraszam do lektury: viewtopic.php?f=13&t=227793 .

Pozdrawiam i mam nadzieję, że i tym razem pomogłem.

Krzysiek