XP wykrywa 2GB zamiast 3GB Ramu

Kurcze mam problem XP wykrywa 2 GB ramu zamiast 3 GB…W biosie pisze 3 GB…Co robić??

Ja mam 4 GB a każdy system 64 bitowy i BIOS też widzi te 4 ale do użycia pozostaje mi 3,12 GB. Rozmawiałem w tej sprawie ze specjalistami i wytłumaczono mi że płyta która posiadam w moim przypadku rezerwuje sobie na swój użytek właśnie tą część pamięci.

Ale zawsze mi pisało w XP ze mam te 3 GB ramu. Teraz zauważyłem że po ostatniej reinstalacji systemu pisze że mam tylko 2GB…

“Ja mam 4 GB a każdy system 64 bitowy i BIOS też widzi te 4 ale do użycia pozostaje mi 3,12 GB.”

Chodziło ci chyba o 32 bitowy 64 widzą dużo więcej

wczesniej miałem XP x64 i nie było z nim problemów bo x64 rozpoznaje do bodajże 32 GB ramu… ale teraz mam 32 bitowego bo na XP x64 nie miałem sterowników do drukarki…

Chodziło mi o 64 bitowy system (Windows Seven Home Premium PL 64 bitowy). Komputer kupowany w Vobisie. Płyta ASUS (wg. instrukcji) P5VD2-VM/S, (wg. BIOS-u) P5VD2-VM/SI VIA P4M900/VT8237A BIOS:0103 (26-01-2007) (nie ma nowszego). Na stronie ASUSA tej płyty w ogóle nie ma! Twórcą komputera jest PC Factory i to właśnie z tymi specjalistami prowadziłem rozmowę.