XP x32 vs 7 x64

Witam.

Który Windows wg was będzie działał lepiej na moim kompie?? wszystkie gry będą działać?

7 x64 obsłuży 4gb ram czego nie zrobi win 32bit, ogólnie jeśli masz aktualnie oryginalny xp pro to swobodnie możesz przy nim pozostać jeśli zaś masz zamiar zalegalizować się to zdecydowanie 7x 64 bo to zakup z przyszłością (architektura 64bit, lepsze wykorzystanie sprzętu).

lepiej mi będzie działał komp na win 7x64 ??

Jeśli masz 4GB RAM-u, 64-bitowy procesor (też z podpisu widzę, że taki posiadasz), to nic nie stoi na przeszkodzie w używaniu Win7 x64, a co więcej będzie to zakup przyszłościowy, bo będziesz mógł dokupić w przyszłości RAM bez obawy, że system Ci go nie obsłuży.

Niektóre gry pokazują fochy na windows 7,albo z obrazem jest coś nie tak,teksturami.Np w GTA san andreas,mimo trybu zgodności z XP SP3,wiele osób ma problemy.Więc z niektórymi mogą być problemy,ale głównie z starszymi,bo np te które już działają pod vistą i są pod nią napisane to działają normalnie,dobrze.No i tak jak wyżej,XP przyszłości nie ma,będziesz chciał za jakiś czas pamięci dołożyć to nie ma po co bo tego nie obsłuży.Ale mówiąc krótko to Windows 7 :slight_smile:

Mam windows 7 x64 i nie mam z nich problemów, jest dużo lepszy od xpeka, przynajmniej mam takie wrażenie. Sprzęt jest lepiej wykorzystywany, szkoda marnować go na starym xp’ku. JEdyny problem to kasa.

aaaa gry chodzą bez problemu