XP zawiesza się przy zamykaniu systemu

Nie za każdym razem ale dość często system zawiesza się całkowicie przy oknie “Trwa zamykanie systemu”. Pomaga jedynie wyłączenie przyciskiem na obudowie. Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny. Załączam log’a:

:clubs: LOG :ok:

:clubs: Sprawdź

Tak, karta grafiki to NVidia GeForce 5200FX, z autostartu raczej co zbędne pousuwałem (startuje GG, NOD32 programik do tapet Webshots i optymalizer systemu o nazwie Xtra Tools). Co do tego ostatniego to błąd zamykania pojawiał się jeszcze przed jego zainstalowanie. Oczyszczanie dysku zrobiłem a co do eventów to nic szczególnego tam nie było. Tą komendę podaną na końcu tamtych porad również uruchomiłem… Niestety nic nie pomogło. PS. dzięki za sprawdzenie log’a.

Miałem kiedyś ten problem i spotkałem się z tym u kilku znajomych. Problem powodowała sama Neostrada. Po przejściu z Neostrady na stałe łącze problem rozwiązał się sam całkowicie. Sprawdź jak się system zachowuje po usunięciu wszelkich aplikacji i połączenia Neostrada. Potem sprawdź jak się zachowuje po utworzeniu połączenia przez kreator połączenia, a nie przez tą bajerancką aplikację na płycie od TPSA. Pozdrawiam

A ja u siebie zauwazyłem taką przypadłość że kiedy mam podłaczona i właczoną kamerę DV do karty Fire Wire to podczas wyłączania mojego XP Home system wisi na zamykaniu systemu. Wystarczy wyłączyć kamere i się zamyka.

Mimo uznania dla Twojej wiedzy, w tym dziale o logach nie wydawaj tak pewnych opinii, niech o logu wypowiedzą się Ci, którzy robią to bardzo skutecznie - znamy ich tu wszyscy…

Log jest w porządku.

Co do zawieszania systemu,spróbuj rozkręcić komputer,wyciągnąć wtyczkę Molex od dysku i jeśli masz drugą taką samą,podłącz ją zamiast tej pierwszej.Miałem kiedyś identyczny problem.Tkwił on w uszkodzonej wtyczce.

slake dzięki za opinię o logu :slight_smile: Co do wtyczki to przepiąłem na próbe. Pożyjemy zobaczymy:) Dzięki za tą opcję.

Złączono Posta : 18.05.2007 (Pią) 17:25

slake śliczne dzięki, nie chce zapeszać ale przepięcie wtyczki chyba pomogło, bo od 3 dni jest ok. :smiley: