[XPTuneUp, (BSOD) KERNEL_INPAGE, sieczka zamiast partycji

Witam,

Mam poważny problem. Wczoraj uruchomiłem TuneUp, żeby wyczyścić system, usunąć wszystkie pliki tymczasowe, itd. Sądzę, że domyślnie było również zaznaczone usunięcie punktu przywracania systemu…

Po kilku minutach komputer wyświetlił “niebieski ekran śmierci” z błędem “KERNEL_INPAGE” (lub podobnym), po restarcie komputer nie uruchomił się.

Uruchomiłem go więc programem do partycji (Paragon), żeby wiedzieć, czy wszystko w porządku z partycjami. Niestety, zamiast nich jest sieczka - jakieś partycje o dziwnej liczbie GB albo puste miejsce w środku dysku…

Podłączyłem dysk do innego komputera jako “slave”, wykryło tylko partycję 60 GB (nie miałem takiej), a na niej jakieś śmieci…

Ciekawostka - kiedyś miałem podobny problem. Mianowicie pewnego dnia po prostu się komputer nie uruchomił poprawnie (żadnych “niebieskich ekranów” nie było, po prostu się wieszał), restarty nie pomagały. Z partycjami była taka sama sieczka.

Za to drugi komputer wykrył dysk poprawnie. Podłączyłem dysk do pierwszego komputera… I działał bez żadnego problemu aż do wczoraj.

Co dalej?

Będę wdzięczny za pomoc.

To teraz jaka jest sytuacja, dysk ma “sieczkę” czy nie?

Kiedy wyskakuje bluescreen?

Czy możesz włączyć system? Jak tak, to aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Dysk ma sieczkę, system nie startuje, nie zrobiłem zrzutu “niebieskiego ekranu”, nie wiem więc dokładnie, jaki to był błąd.

Partycje możesz naprawić programem Testdisk

Instrukcja do testdiska po polsku

Instrukcja do Testdisk po angielsku

Same błędy napraw w konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania) wpisz:

chkdsk /R