Xubuntu 6.06 i modyfikacje

(Ace Ventura) #1

Witam posiadam system Xubuntu 6.06 i chciałbym żeby podczas startowania systemu pojawiał mi się taki sidebar jak w Viscie (na przykład) otóż chciałbym aby była pogoda dla mojego miasta, odtwarzacz XMMS, ilość wolnego miesjca na dysku, ilość zużytej pamięci, najnowsze wiadomości ze strony sport.onet.pl . Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją takie modyfikacje jesli tak to skad je wziąść i jak zainstalować.

Pozdrawiam

(Me) #2

Zainteresuj sie programami: gdesklets, superkaramba, conky, gkrellm

(Ace Ventura) #3

z conky się bawiłem ale jakoś nie przekonał mnie do siebie... a czy inne podane przez Ciebie porgramy działają z Xubuntu???

(Me) #4

A czemu mialy by nie dzialac?

Wszytskie w repozytoriach sa.

Conky jest bardzo faje ale trzeba poswiacic troceh czasu na konfiguracje:)

(Ace Ventura) #5

A mógłbyś powiedzieć jak zrobić/skonfigurować conky żeby miał takie funkcje jak podałem i do tego jakiś fajny wygląd :slight_smile:

chodzi mi o coś podobnego do tego:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 37c0f9483c

(matiit) #6

a gdzie tam widzisz conky ??

(Ace Ventura) #7

nie powiedziałem że to conky ale chciałbym coś takiego podobnego mieć..

(matiit) #8

Więc możesz to uzyskać dzięki gdesklets:

[

b]sudo apt-get install gdesklets[/b]

konfiguracja jest dosyć intyicyjna :wink:

(dean999) #9

gdesks jest najprostszy sam używam

(Ace Ventura) #10

a 128 ramów wystarczy na gdesklets ??

(dean999) #11

troche będzie mulić bo ja też mam 128 i mam teraz wyłączony ten program

(Ace Ventura) #12

a coś mniej pamięciożernego istnieje??

(Kaka') #13

Zaprawdę powiadam Wam, spróbujcie conky, a nie pożałujecie: --> HowTo - jak skonfigurować conky

Tak wiem, chcesz mieć takie "bajery" na pulpicie, jednak zobaczysz, prędzej czy później wywalisz karambę/gdesklets. Sam kiedyś używałem tych programów, ale conky jest po prostu inne, lepsze, ładniejsze, prostsze, bardziej miłe dla oka. A to co napisałeś w pierwszym poście, to conky potrafi zrobić.

Co tu dużo mówić - i tak zrobisz jak ze chcesz, ja tylko ze swojej strony polecam conky.

(Ace Ventura) #14

Kaka' tylko to how to jest pisane pod debiana a w ubuntu są inne komendy....

(Kaka') #15

Codziennie jakaś nowa osoba z tego forum pisze do mnie na gg z problemami. Raz pomagam raz nie, zależy czy mi się chce. Ci którzy do mnie piszą, pytają się Dlaczego nie odpowiadasz na posty na forum.dobreprogramy.pl w dziale Linux??. Czytam wszystkie posty tutaj i przyznaję, tylko kilka razy nie znałem odpowiedzi na zadawane tu pytania (nie mówię o czasie kiedy "raczkowałem w Linuksie", mówię o kilku (2-3) miesiącach), na resztę znałem (nie mówię też, że na wszystkie - sam ostatnio pisałem o problemie z KDevelop - ale na większość). Po prostu, pytania zadawane tu są dla mnie proste, mam już doświadczenie w Linuksie, choć nie we wszystkich dziedzinach związanych z Linuksem - wiedza ma, raczej jest "ogólna". A osobom, które zadają mi powyższe pytania odpowiadam: Nie odpowiadam bo mi się nie chce. Co z tego, że wiem - to ci nie działa, mi działa. Nie odpowiadam bo denerwują mnie niektóre osoby tutaj - nie ukrywajmy, aż roi się tu od trollów i dzieciaków neo, które są "najmądrzejsze" i "wszystko" wiedzą (tenże mój post, też nie jest "święty"!). Nie odpisuję, bo zaraz mój post zostanie skomentowany, dlaczego to? dlaczego nie tak - męczy mnie to już. Nie mówię, że wszyscy tacy są - nie, znam tu dużo miłych osób, też nie raz mi pomogli. Ostatnio pisałem w dziale Hardware - także mi pomogli, za co szczerze dziękuję. Ale nie na widzę jak ktoś trolluje, czy pisze bez sensu ( Romek patrz Twój post). Tak, między innymi o Twoim poście, Romek, mówię. Pytanie banalne, odpowiedź banalna - pytanie jest szczytem "bez sensu" (jak dla mnie). Nie obraź się, ale ja tak uważam - dlatego bardzo mało piszę tutaj na forum - nie chce mi się tłumaczyć czegoś po raz n-ty, skoro takich pytań, tematów itp. aż roi się na forum, czy Google. Nie odpowiadałem, nie odpowiadam i nie będę odpowiadał (?) na takiego typu posty. Na ten odpowiedziałem, bo uznałem tak.

Co do sedna sprawy: Ubuntu bazuje na Debianie (czytaj: komendy, polecenia itp. są w ~90% takie same jak w Debianie). Czyli podany przeze mnie opis, możesz wykorzystać nawet na *buntu.

Pozdrawiam.

PS: co do mojej wypowiedzi, interpretujcie to jak chcecie, napisałem co chciałem...

(Me) #16

Romek

zadziałaja CI komendy podane przez Kake :slight_smile: