Xubuntu i instalacja neostrady

Witam serdecznie kumpel ściągnął z internetu Xubuntu 6,06 i zainstalował, wszystko OK ale nie wie jak zainstalować neostradę żeby móc połączyć się z internetem. Możecie jakoś to bardzo prosto opisać bo ani ja ani on nie znamy się na linuxach i nie wiemy jak rozpakowywać rzeczy jeśli będzie taka potrzeba.

Pozdrawiam

forum.ubuntu.pl

Szukaj:

neo+ubuntu i będzie dużooooooo wyników :stuck_out_tongue:

tylko że ja nic z tego nie rozumiem co tam pisze, po prostu nie znam sie na tym, jedyny link do instalacji znalazłem ten: http://linux-usb.sourceforge.net/SpeedTouch/ubuntu/ ale jest po angielsku a ja nie znam na tyle anglika żeby zrozumieć to

może to pomoże: http://turbokrecik.info/index.php?go=2&t=1719

hmm tylko jak zainstalować to Xubuntu?? :oops: gdy włoże płytę do nośnika i w biosie przestawię tak żey w pierwszej kolejności czytało z płyty Cd wszystko OK pokazuje się okno z napisem Xubuntu i logiem i tam są takie opcje:

-Uruchom Xubuntu

-Uruchom Xubuntu w bezpiecznym trybie graficznym-

-Sprawdź CD pod kątem błędów odczytu

-Test pamięci

-Uruchom System z pierwszego dysku twardego

Nigdzie nie mam opcji “Zainstaluj” :confused: Jak to zainstalować ???

ubuntu i wszystkie jej pochodne w tym xubuntu instalują się z liveCD, tzn:, że najpierw się uruchamią się bez instalowania na dysku, a dopiero po załadowaniu liveCD na pulpicie powinieneś mieć coś w stylu zainstaluj

krótko mówiąc wybierz opcję uruchom Xubuntu

PS: jesli masz poniżej 192MB RAM, ta jak ja :smiley: to musisz ściągnąć wersję atlernate, czyli instalcje bez live cd

kurcze ja mam 128 MB Ram i co znowu muszę ściągnąć xubuntu żeby zainstalować go??

Tak bo 128 Mb live Cd nie odpali, a alternate instaluje się jak wersja 5.10 czyli bez kreatorów graficznych ;]

:spoko:

a można wiedzieć ile ona ma MB instalka

raczej tak (sam mam 128MB RAM)

ale… skoro jest to xfce to napewno jest mniej zasoborzerne niż kde czy gnome, dlatego najpierw spróbuj zainstalowac ztej płyty co masz, a jesli działać będzie bardzo powoli to zostaje tylko jedno wyjście: alternate :lol:

tak czy siak wiem, że gnome lub kde na liveCD poniżej 256MB RAM nie przejdzie, a jak będzie z xfce, to juz Ty możesz na powiedzieć :slight_smile:

//EDIT: kosior6 uprzedziłeś mnie :mrgreen:

Romek , tyle co zwykła instalka ;] czyli około 680 Mb ;]

powiem tak spróbowałem i …poszło na 128 ramach ale tak chodzi jak krew z nosa :? gdy mam kroki od 1 do 6 to przejście do następnego kroku trwa około 5-10 minut a gdy doszedłem do partycjonowania do czekałem 15 minut nawet pojawiło mi sie taki procentowy wskaźnik który doszedł do 100% ale potem nic się nie działo ;( Jak myslicie czekać cierpliwie aż się to wykona i czy po instalacji system będzie szybko chodził??

system bedzie chodził dobrze, ale w tym wypadku jest tylko jedno rozwiąznie, nazywa się atlernate install

kurcze kolejne 5 godzin ściągania tego :(:frowning: a nie dało by się tak z tej instalki ale jakby był cierpliwy to może by poszło??

Nie jestem pewien czy w 6.06 jest wersja server, ale jeśli jest to niech tak zainstlauje i potem doinstaluje xfce.

Co do neostrady, jeśli kolega ma ST330 to: http://d4r3k.jogger.pl/2006/08/19/insta … dem-st330/

Romek , jesli chcesz czekać az się zaisntaluje to nic nie szkodzi na przeszkodzie, tylko bedzie to szło sam wiesz jak długo

tak jak pisał d4r3ks można by zaisntalować serwer (czyli linuxa bez środowiska graf.) a potem doisntalować xfce

ja jednak pomęcze się z tą czasochłonną instalką a mam pytanie czy jak wszystko zainstaluję to czy system bedzie szybciej chodził niż podczas instalacji czy też tak powoli??

Xubuntu po instalacji będzie działało bardzo dobrze. LiveCD ładuje Ci do pamięci cały system w ogóle nie korzystając z dysku, więc oczywiście jest bardzo pamięciożerne.

Tego posta piszę właśnie z Xubuntu z kompa proc: około 500 mhz i pamięci 96 mb. Działa bardzo fajnie. Więc nic się nie martw. Inną kwestią jest dobranie programów: np. OO będzie się uruchamiało wolno, ale pracować się da (ale o pełny komfort szczerze mówiąc trudno). Zamiast tego można korzystać z KOffica. Podobnie z FF - lepiej użyć Opery.

Na początek może być trudno - Linux to nie Winda i to jest najważniejsze co musicie z kolegą pamiętać. Pewne problemy rozwiązano w tych dwóch systemach zupełnie inaczej - raz lepiej raz gorzej. Gdy poznacie Linuksa i zrozumiecie jego filozofię pracy (a to, że musicie to w ogóle robić jest winą naszego systemu nauczania informatyki - uczy się tylko Windy) zacznie Wam się pracować bardzo przyjemnie. Nie bez przyczyny tak wielu z tych, którzy go poznali staje się jego fanatykami:)

Pozdrawiam

PS Odpowiadając na poniższe pytanie: Alternate CD. A dokładnie to zainstalowałem Ubuntu, ale Gnome chodziło cieniutko więc przeszedłem na Xfce - takie rozwiązanie też ma swoje plusy np. dodatkowe programy. Oczywiście możesz postawić Xubuntu i doinstalować Gnome albo tylko niektóre jego części.

hag a jak sobie poradziłeś z instalacją przy tak małej ilości RAM-ów ??

najprawdopodobniej uzył Alternate install