Xubuntu i instalacja neostrady

a jakiś link do tego Alternate install ktoś mógłby dać i mam pytanie czy po zainstalowaniu tego alternate install jaką wersję beę miał Xubuntu mojego??

http://cdimage.ubuntu.com/xubuntu/relea … release.1/

Ściągnij wersję alternate install (Xubuntu 6.06.1)

będzie to samo, alternate różni się od desktop cd tlyko sposobem instalacji

http://d4r3k.jogger.pl/2006/08/20/jak-z … -z-ubuntu/ -poczytaj

Tu masz wszystkie wersje Xubuntu:

http://fr.releases.ubuntu.com/xubuntu/6.06.1/release.1/

Prawdopodobnie dla Ciebie najlepsze będzie: PC (Intel x86) alternate install CD czyli:

http://fr.releases.ubuntu.com/xubuntu/6 … e-i386.iso

Wersja Alternate to jest dokładnie to ten sam system co Desktop (czyli LiveCD) tyle, że pozwala na instalację zaraz po zabootowaniu płytki (w trybie tekstowym) co nie wymaga posiadania dużej ilości pamięci. Po zainstalowaniu nie różnią się niczym.

Wersja 6.06.1 to po prostu wersja z już dodanymi poprawkami.

PS Odpowiadając na poniższy zarzut:) Najpierw wszedłem w odpowiedź a dopiero potem zacząłem szperać za obrazami (i niestety najpierw wygrzebałem Ubuntu a dopiero potem Xubuntu) więc się te 9 minut zeszło. Zamieściłem, zobaczyłem że już też dałeś odpowiedź, ale sobie pomyślełem niech będą dwa mirrory to sobie wybierze:) więc nie skasowałem. Ale jak uważacie, że to zbędny post to niech Moderator wywali.

hag dlaczego piszesz to co już było napisane 9 minut po poprzednim poście?

Romek , na forum ubuntu znany jest problem instalacji Ubuntu 6.06 ze 128 MB RAM’u zawsze wykłada się na partyccjonowaniu, i wtedy pomaga tylko alternate !!

:spoko:

I nie ma tu co kombinowac

:peace:

dzięki za rady szkoda że wcześniej nie powiedzieliście że trza ściągnąć alternate :wink: oszczędziłbym transferu na neostradzie :slight_smile:

Właśnie zabieram się za instalację tego systemu z alternate CD zobaczymy jak mi pójdzie. Do zobaczenia na nowym systemie :wink: narqa

Pozdrawiam

PS No nie wiem czy dobrze robię ale żeby zainstalować to alternate to co trzeba zrobić?? bo ja daję uruchom Ubuntu i znowu mi pokazuje się pulpit a na nim zainstaluj tylko to znowu idzie tak jak by chciało a nie mogło :frowning: co robię źle??

jeśli odpalasz alternate to bierzesz odrazu zaisntaluj i instalujesz w trybie tekstowym i instalujesz

i cieszysz się systemem

powodzenia, i jeszce jedno: nie zrazaj się do linuxa jesli coś Ci się ne uda albo będziesz miał jakiś problem (bo beda na poczatku napewno) tylko idź dalej :slight_smile:

ale tam nie mam opcji w języku polskim Zainstaluj w menu jest gdy uruchomię tryb graficzny na pulpicie

to musiałes coś źle ściągnąć :?

odpala tak jak live cd??

jakie opcję masz do wyboru przy starcie??

OK już mam :slight_smile: dochodzę do partycjonowania i mam coś takiego:

IDE1 Master(hda)

nr 1 główna 6,3GB B K ntfs /media/hda1

nr5 logiczna 7,4GB K fat32 /media/hda5

a chcę ustawić żeby było tak

tam gdzie jest 6,3 GB podzielić to między Swap(300 MB) i / (6GB)

a całe 7,4 GB ustawić dla /home tylko nie wiem jak to zrobić :?:?:?

6.3 MB musisz tą partycję usunąć żeby była nieprzydzielona i z tego zrobić 2 partycje - jedna swap a druga punkt montowania ‘/’

7.4 GB punk montowania na /home i gotowe

usun hda1 stworz tam swap => jak ją stworzysz to w opcjach partycji wybierz rodzaj partycji swap

reszte sformatuj na ext3 (jełsi to tez na linuksa

hda5 tes sformatuj na ext3 i ustaw punkto montowani /home

proste :slight_smile:

//EDIT: d4r3ks uprzedziłes mnie :spoko:

a jak usunę tą 6,3 GB to tam jak stworzyć w zamian / i swap??

usuwasz tą hda1 na jej miejsce robisz dwie nowe, / i swap, ustwiasz ich rozmiar, punkt montowania / i rodzaj czyli swap

:slight_smile:

hmm jak utworzyć SWAP jak wpisuję tak to pokazuje mi że nie może być spacji czy coś takiego?? aha a przy ustawianiu tych /, /home i SWAP to mam do wyboru Podstawowy czy Logiczny i jak mam dawać żeby było dobrze do każdego z wyżej wymienionych??

nigdzie nic nie wpisujesz tylko w odzaju partycji wybierasz swap (poszukaj trochę)

nie widziałem tam wyboru SWAP ale zaraz poszukam a co z tym

podstawowy

nie mogę tego znaleść SWAP mam tylko takie coś

użyj jako:

SYsytem plików ext 3 z księgowaniem

SYsytem plików ext2

SYsytem plików ReiserFS z księgowaniem

SYsytem plików JFS z księgowaniem

SYsytem plików XFS z księgowaniem

SYsytem plików fat16

SYsytem plików fat32

przestrzeń wymiany

fizyczny wolumin dla LVM

fizyczny wolumin RAID

Nie używaj tej partycji

oraz

Punkt montowania:

/

/boot

/home

/tmp

/usr

/var

/srv

/opt

/usr/local

wprowadź ręcznie

przestrzen wymiany, punkt montowania ustawi sie sam