Xvidcore.ddl not found!

witam! !!

20070518144857ci4.jpg

taki właśnie komunikat pojawia się po wejściu do folderu z plikami .avi, tyle że z nowymi, np. tymi które ściągnąłem/przegrałem z DVD. trochę to uciążliwe bo np. tam gdzie jest 11 plików komunikat pojawia się w takiej samej liczbie. Mam zainstalowany kodek XviD 1.1, myślę że o niego tu chodzi. Wcześniej miałem bardzo znany problem z explorer.exe. Na stronie w SPRAWDZONYCH PORADACH był temat taki, został usunięty, a szkoda :frowning: a więc, gdy miałem ten problem z explorerem to usunąłem paczkę All in One Codec Pack 6.0.0.3 potem było wszystko dobrze, bez błędu explorer.exe…

do czasu gdy nie wrzuciłem na dysk nowych plików .avi i właśnie zaczął pokazywać się ten komunikat :frowning: czyżby w XviD nie było tej biblioteki??? bo jestem prawie pewny że to ma związek z tym co robiłem, proszę o poradę, z góry dzięki :smiley:

Najprawdopodobniej Windows chce utworzyć miniaturkę filmu, który jest w Xvid/DivX i szuka tego komponentu.

Zainstaluj kodeki z m5studio.pl są całkowicie bezpieczne i przy tym nie są przeładowane jak K-Lite Mega.

no a czy nie ma innego rozwiązania ?? przecież to jest biblioteka Windowsa, to po co mi kolejnie kodeki ?? tak mi się zdaje, a z tymi paczkami to mam dość eksperymentów…

Nie.

xvidcore.dll to jedna z bibliotek kodeka Xvid.

xvid.ax oraz xvidvfw.dll odwołują się właśnie do xvidcore.dll.

Przeinstaluj Xvid.

Albo włącz obsługę Xvid’a w ffdshow.

hmm, no to tak. usunąłem stary kodek XviD 1.1 a w ffdshow mam zaznaczone tak:

20070519222033fr8.th.jpg

i co najważniejsze, problem zniknął po deinstalacji Xvid. Instalować wersję 1.2 czy już dać sobie spokój ?? ?? ??

A będziesz kompresował Xvid’em?

Do odtwarzania wystarczy ffdshow.

raczej nie, nie potrzebuje kompresji, zresztą to dla mnie magia…

dzieki za pomoc Placio74 :smiley: wszystko jest w porządku