Your computer is infected

Prosze o sprawdzenie mojego loga, kliknelam jakis link i mi sie komputer zainfekowal mimo iz uzywam Antivir Guard… prosze o pomoc… jak to usunac bez formatowania dysku??? pozdrawiam :slight_smile:

Wyłączasz przywracanie systemu:

Włączasz tryb awaryjny:

Odpalasz Hijacka --> do a system scan only i zaznaczasz wpisy:

I klikasz na dole “fix checked” :slight_smile:

Usuwasz ręcznie z dysku folder:

C:\Program Files\ BraveSentry

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\Windows\xpupdate.exe

C:\WINDOWS\system32\kernels8.exe

C:\WINDOWS\system32\dlh9jkdq2.exe

Klikasz X i restart kompa (restart dopiero po usunięciu ostatniego pliku) :slight_smile:

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silent Runners

zrobilam tak jak mowiles, tylko ze caly czas wyskakuja mi po skanowaniu Avira AntiVir Personal jakies warningi. Zalaczam nowy log z hijacka

Log masz ok :slight_smile:

Wklej loga z SilentRunners.

W logu czysto - Dokończyć skanerami online - Skanery do wyboru

Tu jest log z Silent Runners. Skanowalam tez Ewido i wyszlo ze jest jeszcze 120 zainfekowanych obiektow (?)

Log jest urwany - poczekaj na komunikat, że log skonóczny - dopiero wtedy wklej go na forum :slight_smile:

jeszcze raz:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pod nazwą FIX.REG

W trybie awaryjnym odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

niby wszystko jest ok, Ewido znalazl jeszcze dwa obiekty ale je usunal, nawet przywrocilo sie moje zdjecie na polpicie zamiast ostrzezenia o wirusie. Gdyby sie cos dzialo to napewno napisze! dzieki za pomoc :slight_smile: pozdrawiam :slight_smile: