Youtube - prędkość buforu filmików

Witam wszystkich

Mam tylko jedno szybkie pytanie do użytkownika youtub’a.

Ostatnio serwis bardzo wolno buforuje filmiki, na NetLimiterze pokazuje 60-100kbs. Filmiki na 360p często się przycinają a na 15min. filmiku trzeba czekać z pół godziny aby go później obejrzeć. Miesiąc temu mogłem bez problemu oglądać 480p bez przerwy. Używam Opery.

Czy wy też zauważyliście u siebie coś takiego?

Pewnie niewiele to pomoże, lecz zauważyłem, że mało popularne filmy bardzo wolno się buforują.

Ja bym odinstalował NetLimiter. Właśnie on u mnie spowalniał mi internet nawet jak nic mu nie kazałem robić.

zauważyłem że niektóre filmiki w których jest tylko jedna rozdzielczość do wyboru się przycinają sprawdz ten filmik w różnych rozdzielczościach

jak nie masz spadków prędkości internetu wzrostu pingów to wina serwisu albo coś w systemie namieszane może to wina flash playera po ostatniej aktualizacji widzę drobne różnice na gorszę w buforowaniu ale to może tylko u mnie tak jest

Do 480p max. prędkość wynosi 80 ale przy 720p już wykorzystuje całe łącze i filmik chodzi znacznie lepiej.

Trochę dziwne ale po części rozwiązało to mój problem, dzięki za pomoc

ja mam neta 10mb i ostatnio zauwazylem ze nawet na najnizszych rozdzielczosciach czasem nie chca sie buforowac :confused:

Pewnie Google nie nadąża z rozbudowywaniem serwerów YT.

Najgorzej jest wieczorem i w weekendy np. w niedzielę wieczór większość klipów na YT wolno się buforuje. Ale jak ta strona ma kilkaset milionów użytkowników na całym świecie i jeszcze ma teledyski w HD 1080p…Przecież to są ogromne pliki i przy tej ilości użytkowników trzeba megaton serwerów.I nie dziwię się, że Google tak się to nie opłacało, że myślała o zlikwidowaniu tej strony - koszty prawie przewyższały zyski.

właśnie u mnie tak jest że im większa rozdzielczość tym lepiej się buforuje co faktycznie dziwne jest

Może chodzi o to, że mało ludzi zmienia rozdzielczość na wyższą, wszyscy jadą na tej niższej i dlatego jest ona wolniejsza.

może filmiki w wyższej rozdzielczości puszczane są przez inne serwery szybsze