Yoyo.pl co i jak zeby zrobic wlasna strone :)

ok ;] Wieeeelkie THX :wink:

teraz nie moge rozkminić dlaczego w dziale download nie mam nic… a w panelu adma mam … ??

Da sie coś z tym zrobic ?

najpierw wszystkie pliki wrzucasz do folderu e107_files/download

e107_files/downloadthumbs a do tego miniaturki obrazów które mają się wyświetlać pod plikiem (np.screeny mapy)

e107_files/images tu wrzucasz obrazki w naturalnych wymiarach (po kliknięciu w miniaturkę otworzy się duży obraz)

jak już wszystko masz na serwerze wchodzisz w panel admina -->download

wyświetli się tabelka

dział - brak- dział główny

nazwa- nazwa kategorii głównej np.CS

opis- :smiley:

ikona- wiadomo

widoczność- czy dział jest widoczny dla wszystkich dla zarejestrowanych czy dla określonej grupy domyślnie dla wszystkich

po utworzeniu kategorii głównej (np.CS)

utwórz podkategorię sprawa wygląda tak samo jak z tworzeniem kategorii głównej z tym że z okinka dział wybierasz CS

teraz w nazwie wpisujesz np. mapy i gotowe

z lewego menu wybierasz dodaj nowy plik

pierwsze okienko wybierasz kategorię dla pliku (np. CS/mapy)

następnie okienko PLIK wybierasz plik xD który chcesz dodać (wcześniej dodany przez FTP)

wpisujesz jego nazwę

wybierasz widoczność

i zatwierdzasz

gotowe :smiley:

nic ciekawego jaki ja slepy jestem … w dziale download po prawej stronie

xD a jak bym chciał dodoć np tylko linki żeby nie zawalać ftpa ?

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 8:06

A i jeszcze jedno… o co chodzi z tymi Mirrorami ? do czego to ?

Mirror (ang. lustro) to dokładna kopia strony internetowej lub innych zasobów (np. bazy danych lub plików udostępnianych przez FTP). Tworzona jest najczęściej po to, aby umożliwić szerszy dostęp do pewnej informacji. Mirror może też służyć jako kopia bezpieczeństwa. Innym zastosowaniem mirrorów jest odciążenie serwerów. Jeśli na jakimś serwerze pojawi się duży plik, który wiele osób będzie chciało ściągnąć, umieszczenie tego pliku na kilku mirrorach sprawi, że transfer rozłoży się równomiernie na wszystkie serwery i żaden z nich nie zostanie nadmiernie obciążony. Mirrory mogą też być narzędziem w walce z cenzurą. Kiedy w 2002 roku chińskie władze zablokowały dostęp do wyszukiwarki Google, powstał jej mirror o nazwie elgooG. Mirrory są też czasami wykorzystywane aby podnieść pozycje strony w wyszukiwarkach. źródło: wikipedia

powiedzmy że chcesz udostępnić duży plik(np.grę) a masz za mało miejsca na serwerze wtedy definiujesz mirrory

np. gra dostępna jest na stronce fileplanet

więc wpisujesz adres mirrora ,adres pliku

jeżeli zdefiniujesz więcej niż jeden miror użytkownik będzie mógł wybrać

z którego mirrora ma pobrać plik

http://www.tacticalsite.pl/download.php?mirror.36 - przykład z wykorzystaniem mirrora