[yutyub] i5-6420P / AsRock H110M / 2x4 GB 2400 MHz / WD Blue 1 TB / Zotac GTX 1060 6 GB / XFX 550W Bronze / SPC RG2W

(yutyub) #1

Witajcie, jestem nowy na forum. Przyszedłem spróbować tu swoich sił :slight_smile:

4 rdzeniowy / 4 wątkowy i5-6420P (wybrany ze względu na budżet), podstawowa płyta od AsRock na chipsecie H110 w standardzie mATX, 2 kości pamięci operacyjnej (łącznie 8 GB), o częstotliwośći 2400 MHz (chociaż płyta obsługuje max 2133 MHz, ale mały wybór w sklepie zmusił mnie do tej decyzji), dysk 1 TB od Western Digital, GTX 1060 6GB od Zotac w wersji Mini, cieżko o lepszą wersję tej karty w obecnych czasach, PSU z certyfikatem Bronze od XFX o mocy 550W oraz obudowa od SPC. I akurat zmieściłem się co do złotówki w zakładanym budżecie. Będzie to jak najbardziej dobry PC do grania w najnowsze gry w rozdzielczośći FHD na wysokich detalach. Budując zestaw skupiłem się głównie na wydajności, dlatego wybrałem Dual channel czy nie wziąłem SSD, chciałem, żeby jednostka była jak najbardziej wydajna w tym przedziale cenowym.

A oto mój zestaw: