Z 32 na 64

Czy po zakupie Windowsa Visty 32 Bitowego można bezpłatnie przejść na wersję 64 Bitową.???

Tak, pod warunkiem że zarejestrujesz się na stronach Microsoftu żeby otrzymać wersję 64bit do Twojej 32bitowej Visty patrz artykuł http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5883

Jakąś kasę trzeba będzie zapłacić (chyba transport) - sprawdzę dokładnie to napiszę

No a jeżeli ściągnę przez p2p nośnik z wersją 64 bitową mają oryginalną wersję 32 bitową, będzie to legalne?

Grzesiek.

Nie, nie będzie legalne bo nie dostaniesz klucza :slight_smile:

Przeczytałeś artukuł? Vista 64 w miejsce 32 I TYLKO :slight_smile:

No mam oryginalna viste 32 bit Home Basic, więc jak ściągnę obraz to powinno ruszyć, prawda?

Chyba, że wer. 64 bit wymaga wtedy innego klucza…

Grzesiek.

Wysłałem do MS pytanie o podobny problem. Właściwie to samo, ale w drugą stronę. Spytałem czy mając legalny tylko 64bitowy można ściągnąć skądś nośnik i legalnie zainstalować wersję 32bitową ZAMIAST 64bitowej.

I zastanawiam się też, czy mając legalną wersję 32bitową można jakoś pobrać albo coś (żeby nie wydawać niepotrzebnie kasy) wersję 64bitową i UŻYWAĆ TYLKO JEDNEJ WERSJI!

Pełny tekst artykułu - link w moim poście wyżej

No na podstawie tego artykułu właśnie piszę co myślę. A myślę, że taki myk (32<->64) na jednym kluczu będzie możliwy.

Też mam taką nadzieję.

Poza tym spójrz na wersję Ultimate. Dostajesz dwa krążki - 32 bit i 64 bit. Poza tym z tego co wiem, to wszystkie płyty są takie same, a od klucza zależy, jaką wersję instalujesz. Więc w Ultimate pewnie (bo sam nie mam Ultimate ale ma wiele osób więc ktoś powinien wiedzieć) też nie masz dwóch kluczy tylko wrzucasz odpowiednią płytkę, wpisujesz jeden ten sam klucz i hej! Wystarczy tylko załatwić sobie krążek z 64bitowcem i już. Po co płacić MS za 1) wysłkę, 2) krażek, skoro można go mieć za darmo i też to jest legalne, bo według tego artykułu nie dostajemy licencji żadnej, 64bit można używać na starej licencji, tylko krążek zmieniamy.