Z 32 na 64

(M Spinacz) #1

Czy po zakupie Windowsa Visty 32 Bitowego można bezpłatnie przejść na wersję 64 Bitową.??????

(Miwidlak) #2

Tak, pod warunkiem że zarejestrujesz się na stronach Microsoftu żeby otrzymać wersję 64bit do Twojej 32bitowej Visty patrz artykuł http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5883

Jakąś kasę trzeba będzie zapłacić (chyba transport) - sprawdzę dokładnie to napiszę

(Gpiziak) #3

No a jeżeli ściągnę przez p2p nośnik z wersją 64 bitową mają oryginalną wersję 32 bitową, będzie to legalne?

Grzesiek.

(Miwidlak) #4

Nie, nie będzie legalne bo nie dostaniesz klucza :slight_smile:

Przeczytałeś artukuł? Vista 64 w miejsce 32 I TYLKO :slight_smile:

(Gpiziak) #5

No mam oryginalna viste 32 bit Home Basic, więc jak ściągnę obraz to powinno ruszyć, prawda?

Chyba, że wer. 64 bit wymaga wtedy innego klucza...

Grzesiek.

(Szyszek) #6

Wysłałem do MS pytanie o podobny problem. Właściwie to samo, ale w drugą stronę. Spytałem czy mając legalny tylko 64bitowy można ściągnąć skądś nośnik i legalnie zainstalować wersję 32bitową ZAMIAST 64bitowej.

I zastanawiam się też, czy mając legalną wersję 32bitową można jakoś pobrać albo coś (żeby nie wydawać niepotrzebnie kasy) wersję 64bitową i UŻYWAĆ TYLKO JEDNEJ WERSJI!

(Miwidlak) #7

Pełny tekst artykułu - link w moim poście wyżej

(Szyszek) #8

No na podstawie tego artykułu właśnie piszę co myślę. A myślę, że taki myk (32<->64) na jednym kluczu będzie możliwy.

(Miwidlak) #9

Też mam taką nadzieję.

(Szyszek) #10

Poza tym spójrz na wersję Ultimate. Dostajesz dwa krążki - 32 bit i 64 bit. Poza tym z tego co wiem, to wszystkie płyty są takie same, a od klucza zależy, jaką wersję instalujesz. Więc w Ultimate pewnie (bo sam nie mam Ultimate ale ma wiele osób więc ktoś powinien wiedzieć) też nie masz dwóch kluczy tylko wrzucasz odpowiednią płytkę, wpisujesz jeden ten sam klucz i hej! Wystarczy tylko załatwić sobie krążek z 64bitowcem i już. Po co płacić MS za 1) wysłkę, 2) krażek, skoro można go mieć za darmo i też to jest legalne, bo według tego artykułu nie dostajemy licencji żadnej, 64bit można używać na starej licencji, tylko krążek zmieniamy.