Z bmp. na jpg

(Anoli89) #1

Jak i gdzie ustawić coś takiego, zeby obrazy pobierane z internetu zapisywały się w formacie rzeczywistym tj. w takim jakim zostały wrzucone na serwer itd . u mnie wszystko było ok.\, aż do teraz gdy wszytskie pliki graficzne, które pobieram z internetu zapisują się w formacie bmp :confused: a wiadomo, że zdjęcia wolałabym mieć w jpg. więc żeby to zmienić za każdym razem musze edytować dany obraz :confused: a to jest nieco wkurzające

(PaPuX) #2

Klikasz prawym przyciskiem myszy na obrazek i zapisz jako.

nie ma innej mozliwości, przeglądarka zapisze obrazek w takim rozszerzeniu w jakim jest na stronce.A na stronach nie tylko są jpg.

Tego nie można ustawić, chyba że masz kosmiczną przeglądarke która konwertuje w locie obrazek, ale osobiście o takiej nie słyszałem.

(Rwasowski) #3

hmm, jak zapisujesz obrazek, masz rozwijane menu jaki format ma być… widocznie przestwaiło ci że ma być .bmp, po prostu robisz że na .jpg czy jaki tam chcesz i leci.

(Anoli89) #4

tak owszem, ale mi każdy plik graficzny zapisuje w bmp. choć u innych te fotki są np. w jpg…

gdyby się tak dało to bym w ogóle tutaj nie pisała…

wygląda to mniej więcej tak:

http://img88.imageshack.us/my.php?image=edd6yd.jpg

(Wieho1) #5

Wyczyś folder “Temporary Internet Files” , tak sie dzieje jeśli jest przepełniony.

(Michal Lessner) #6

Podaj stronke, na której są takie zdjęcia. Które chcesz zapisać, ale są w bmp, o ile ta stronka nie zwiera teści niezgodnych z regulaminem.