Z bmp. na jpg

Jak i gdzie ustawić coś takiego, zeby obrazy pobierane z internetu zapisywały się w formacie rzeczywistym tj. w takim jakim zostały wrzucone na serwer itd . u mnie wszystko było ok., aż do teraz gdy wszytskie pliki graficzne, które pobieram z internetu zapisują się w formacie bmp :confused: a wiadomo, że zdjęcia wolałabym mieć w jpg. więc żeby to zmienić za każdym razem musze edytować dany obraz :confused: a to jest nieco wkurzające

Klikasz prawym przyciskiem myszy na obrazek i zapisz jako.

nie ma innej mozliwości, przeglądarka zapisze obrazek w takim rozszerzeniu w jakim jest na stronce.A na stronach nie tylko są jpg.

Tego nie można ustawić, chyba że masz kosmiczną przeglądarke która konwertuje w locie obrazek, ale osobiście o takiej nie słyszałem.

hmm, jak zapisujesz obrazek, masz rozwijane menu jaki format ma być… widocznie przestwaiło ci że ma być .bmp, po prostu robisz że na .jpg czy jaki tam chcesz i leci.

tak owszem, ale mi każdy plik graficzny zapisuje w bmp. choć u innych te fotki są np. w jpg…

gdyby się tak dało to bym w ogóle tutaj nie pisała…

wygląda to mniej więcej tak:

http://img88.imageshack.us/my.php?image=edd6yd.jpg

Wyczyś folder “Temporary Internet Files” , tak sie dzieje jeśli jest przepełniony.

Podaj stronke, na której są takie zdjęcia. Które chcesz zapisać, ale są w bmp, o ile ta stronka nie zwiera teści niezgodnych z regulaminem.