Z fat32 na NTFS... co dalej?

(Dawidcool13) #1

Wpisuje convert D: /fs:ntfs bo chce przerobic system plikow z fat32 na NTFS, pojawia sie takie cos.

wiec jesli dam *tak* to czy skasuja mi sie wszyskie dane na dysku D ?

a jak dam nie:

to co zrobici co sie stanie?

moz elepiej dac tak, poradzcie co mam robic zeby zmienic z fat32 Na NTFS bez starcenia danych :slight_smile:

pozdro

Obrazki zamienione na linki.

Przy dużych obrazkach umieszczaj na przyszłość ich miniaturki

Sdar

(McDracullo) #2

Tylko prgramem typu Partition Magick. Kiedyś do Eksperta byłą dołożona 7 wersja tego cudu :wink: Jeśli bedziesz to robić "winodwym" konweteme musisz pożegnać sie z danymi lub skopjować je wczęsniej na inny wolumin.

(Dawidcool13) #3

a czytlem gdzies ze odbywa ise to bez utraty danych, wiec jak to jest?

(Tyka3) #4

Na drugie pytanie musisz odpowiedziec TAK

Wtedy zrestertuj kompa i przy uruchomienu komputer zacznie konwertowac partycje...

Na 100% bezpieczne... jeszcze dzisiaj to robilem>....

pozdrawiam

p.s wlasnie tak sie to robi bez Partition magic :slight_smile: LOL

bzdura nie traci sie danych jak to robisz poleceniem CONVERT :slight_smile:

(Dawidcool13) #5

ej no tyka, ale wie ze nietkorym jednak dane pousuwalo, to co mam robic, skad mam miec pewnosc?

(McDracullo) #6

Hm.. ja robiłem to jakiś miesiąc temu i usuneło mi wsyztskie dane z dysku. Może jakieś poprawki nie miałęm zainstalowanej :roll:.

(Dawidcool13) #7

jakiej poprawki? systemu? :mrgreen:

(Tyka3) #8

kurde

dzisiaj robilem tak z dyskiem systemowym i nic sie nie stalo pozatym ze skonwertowalo mi partycje na ntfs...

robilem tez tak kiedyz z reszta partycji na ktorej mialem dane i tez nic sie nie stalo...

rob jak uwazasz , ja tylko mowie jak mi to wyszlo i tyle...

(Dawidcool13) #9

moz etylo u ciebi tyka tak dziala ze ci danych nie usunelo, moze u innych ejst inaczej, to moze od czegos zalezy, ja chce poprostu miec pewnosc, chyba poczeka az mi sie Partition Magick sciagnie :slight_smile:

Złączono Posta : 21.04.2006 (Pią) 22:44

a dysk systemowy, a na inny moz epodzialac inaczej, ja na d mam same dane nie mam tam sysytemu

(Tyka3) #10

hihi jak uwazasz...

przynajmniej bedziesz pewny ze nie pokasuje Ci danych :slight_smile:

a tak pozatym to zrob maly test jak Ci sie chce

jak juz bedziesz mial ten Partiition magic utworz jedna partycje...chocby 50MB w formacie fat32 nagraj cos na nia i poleceniem Convert zrob ja na ntfs,,... tym sposobem przynajmniej bedziesz wiedzial czy to dziala... po wszystkim skasujesz sobie partycje 50MB i po klopocie...

wyniki opisz tutaj :slight_smile:

p.s jak juz pisalem wyzej inne dyski tylko z danymi tez tak robilem :wink:

i wsio smiga...

moim zdaniem Ci ktorym nie wyszlo nie potrafili tego poprawnie zrobic

i pewnie w 1 pytaniu o deinstalacje dysku podali "TAK" i skasowal im partycje heheh

(Dawidcool13) #11

musial bym restowac kompa, wlozyc dysk z xpekiem

no nie wiem jak stworzyc ta partycje,nie probowalem nigdy dorabiac partycju.

hmm, zarykuje tym Partition Magick i problem z glowy, powiem wam jak poszlo

(Tyka3) #12

mialem na mysli zebys stworzyl ta nowa partycje przy pomocy Partiton Magic a nie windowsa bo tak dorobic sie nie da partycji....

(Dawidcool13) #13

aha, ok, no to tak tez moge srobowac, tylk onei wiem czy mam wolne pare mega :smiley: na ta partycje, no ale jak mowisze ze Partition Magick zrobi lepiej niz windowsowy?

to ok :slight_smile:

(Tyka3) #14

Nie mowie ze zrobi to lepiej bo pewnie zrobi to tak samo...Zrob to jak chcesz - sie juz nie wtracam :slight_smile:

pozdrawiam

(McDracullo) #15

:slight_smile: Obawiam się że umiem czytać i nie wcisnołęm tak. :slight_smile: Być może jest to spowodowane tym że mam dysk na SATA. :wink:

(Tyka3) #16

Przepraszam ze Cie to urazilo - nie chcialem...

Mozliwe ze tak sie stalo z powodu SATA.. ja mam zwyczajne ATA...

Choc ten problem bedzie sie pojawial chyba do konca swiata bo nikt tego juz nie wyjasni :slight_smile:

(Dawidcool13) #17

ok, dalem prawym ii *convert...* potem *ok* i co to jest???:

pozniej to:

http://img200.imageshack.us/img200/2396 ... ng25sq.jpg

ii pozniej:

http://img197.imageshack.us/img197/1403 ... ng37co.jpg

i potem jak daje ok, tak itd, to sie nic nie dzieje, cos jest nie tak?

Złączono Posta : 21.04.2006 (Pią) 23:21

i jeszcze to:

zaznaczac zanim dam ok czy nie?

(sdar) #18

dawidcool13 - ostatni raz zamieniam zbyt duże obrazki na linki :evil:

Następnym razem proszę umieszczać miniatury obrazków lub same linki.

Jeżeli są problemy z linkami miniatur na imageshack to proszę skorzystać z innych serwisów np. Fotosik

(Dawidcool13) #19

spoko sodar, teraz juz wiem :slight_smile:

moderek sie nie wsypal :stuck_out_tongue:

(Tyka3) #20

hehe nie mam pojecia co to powychodzilo... pierwszy raz takie widze...

Pamietam ze kiedys tez uwywalem PM8 do konwersji ale nie mialem takich problemow...moze cos nie tak z programem?

a moze dlatego ze to demo wersja?

no nie mam pojecia

ale widze ze masz wolne miejsce na E wie zrob tam nowa partycje za pomoca PM8... i pozniej skonwertuj na w windowsie na ntfs... nagraj cos na nia i bedziesz wiedzial czy sie skasowalo czy nie...