Z jaką temperaturą powinien działać athlon 2 445?

(Tirion) #1

jak na razie pod obciążeniem potrafi osiągnąć 65 stopni Celcjusza. Czy to nie za dużo?

(sla17) #2

Nie, pod obciążeniem wartość do przyjęcia.

(MaRa) #3

W górnej granicy, ale do przyjęcia. Procesor powinien mieć poniżej 70 stopni, inaczej włączają się zabezpieczenia i zwalnia.

Obudowa ma dodatkowe wentylatory, czy tak to się w środku kisi? Powinien być co najmniej jeden wyciągający powietrze z tyłu, w samym zasilaczu nie wystarczy.

(T Luk) #4
  1. A jaki masz cooler CPU?

2. Jak wygląda wentylacja obudowy?

(igrek) #5

Czyszczony z kurzu? U mnie Athlon II x2 255 bez stresu ma 28 stopni jak zacznę grać i dojdzie do 45 to jest cud :stuck_out_tongue:

(sla17) #6

Na jakim coolerze? Bo na pewno nie na BOX-ie

(igrek) #7

No na boxie właśnie, chyba że speed fan kłamie, ale nawet dotykając ręka nie jest gorący.

(sla17) #8

Nie wierzę, albo jakiś czujnik uwalony albo coś. Sam na BOX-ie na X3 w stresie miałem ponad 70 :stuck_out_tongue: Też Athlon, a przecież te się za bardzo niczym chyba nie różnią oprócz dodatkowego rdzenia :stuck_out_tongue:

(igrek) #9

Chyba że TDP minimalnie większe ale nie powinno być aż takiej różnicy. Napiszę dokładnie jak w domu będę i odpalę jakąś grę. Ale nie miałem nigdy wysokich temperatur, może poza ostatnim czasem kiedy radiator mi zarósł kurzem i miałem 65 stopni