Z jakiego pakietu biurowego korzystasz?

Chciałbym zadac pytanie do was, z jakiego pakietu biurowego wy korzystacie, jestem ciekawy jak duzo osób z was korzysta z microsoftowego pakietu a ilu przeżuciło sie na alternatywę, po zaznaczeniu w ankiecie odpowiedniej opcji napiszcie dlaczego akurat z tego pakietu korzystacie a nie z innego, i za co chwalicie sobie dany pakiet, celem mojej ankiety jest charakter orientacyjny, aby sprawdzić czy to przywiązanie do microsoftu dalej jest , czy to powoli przechodzi w mit :smiley:

Ja używam Openffice 2.0,bo jest darmowy i nie mniej funkcjonalny niż pakiet Microsoftu® :smiley: .

ja korzystam z microsoft office xp.

Powód jest bardzo prosty. Front page jest moim ulubionym programem do edycji html. WORD-a i powerpointa znam od podszewki i jestem bardzo do niego przyzwyczajony, a excel - access - no cóż, w szkole nie raz zdarza mi się na nich pracować to w domu sobie ćwiczę.

PS. przyznam szczerze, że nie raz miałem zamiar ściągac open office (szczególnie ostatnio gdy wyszła “2”), ale jestem juz przyzwyczajony do

M$ office i tak juz chyba pozostanie.

Przyzwyczajenie do Microsoft Office chyba jeszcze długo będzie normalną rzeczą - mnie też nawet przez myśl nie przyszło korzystać z innych pakietów… do czasu…

Kiedyś się zdziwiłem, gdy zostałem zatrudniony w jednej firmie i zasiadłem do komputera - zobaczyłem Open Office - na początku mi się nie podobał, ale po pewnym czasie przyzwyczaiłem się i przekonałem do niego. Czasami jest nawet wygodniejszy w obsłudze od produktu Microsoftu, nie mówiąc, że ta funkcjonalność została osiągnięta przy małej “objętości” produktu.

W domu używam Microsoft Office, ale tylko dlatego, że nie jestem jedyną osobą korzystającą z komputera, a inni trudniej się przekonują do innych (nieraz bardzo dobrych) produktów.

Odpowiedzi w ankiecie nie zacznaczę ponieważ używam i tego i tego.

Dlaczego? Odopowiedź jest bardzo prosta.

W Windowsie używam Offica 2003 a w Linuksie Open Offica 2.0

Ja również korzystam Microsoft Office i nie myślę nad zmianą na inny. To świetny pakiet i już czekam na kolejną wersję!

Ja korzystam z Open Office

Ja korzystam z pakietu Microsoft Office, chyba dlatego ze go dostalem :smiley:

Ajajaj! Ależ to zdanie w oczy kłuje ><

Korzystam z OOo, bo szkoda pieniędzy na MS office, a piracić nie mam zamiaru.

[quote name=>Ziom<]

Ajajaj! Ależ to zdanie w oczy kłuje ><

Ja podam:

mam ze free Office 2003 Profesional (wielostanowiskowa licencja edukacyjna) 8)

jak to za free ? :shock:

Microsoft Office Xp

Powód : chyba przyzwyczajenie

Korzystam z Microsoft Office’a :slight_smile:

Chyba też z przyzwyczajenia ;]

Bo IMO Front page jest słaby, What You See Is Not What You Really Get (WYSINWYRG, alem wymyślił ^^), strony tym tworzone wyglądają w miarę tylko pod IE, coś w kodzie miesza…

No ale to tylko moje subiektywne odczucie, ja tam wolę Mozilla Composer + Notatnik :slight_smile:

Zapewne na licencji MSDNAA czy cuś podobnego :stuck_out_tongue:

Ja od dawna jadę na OpenOffice ;] Za darmo, mniejszy, szybciej się uruachamia, szybciej się instaluje :stuck_out_tongue: Po co mi komercyjna kobyła w domu, skoro z 70% możliwości bym nie wykorzystał ;]

Dodatkowo do małych dokumentów używam AbiWord, jeszcze mniejszy i jeszcze szybszy :wink: ehehe

I w myśl tej licencji mam prawo do korzystania z niej w domu

:smiley:

j ateraz korzystam z ms office 2003, ale 90 % możliwości nie wykorzystuję, i chyba sprzedam w pudełku oryginała na allegro, a zostane przy open office 8)

DOstalem Ofiica 2k3 albo jakos tak za darmo wiec co mam wybredzac :smiley:

Microsoft Office 2003 Pro.