Z jednej licencji instalacja Visty na laptopie i PC?

Czy jest prawdą, że mogę zainstalować Windows Vista Ultimate zarówno na laptopie, jak również na PC? Jest to standardowa licencja do użytku prywatnego.

Nie. W tym samym czasie Windows może być zainstalowany tylko na jednym komputerze. I to pod warunkiem, iż jest to wersja BOX ponieważ wersja OEM jest przywiązywana na stałe do komputera, na którym została pierwotnie aktywowana.

Kurcze, jeszcze Windows XP można było tak zainstalować. Viste mam w wersji Box. Wielki minus dla MS za takie licencjonowanie.

:shock:

chyba w przygodach vortalowego pirata :slight_smile:

Nigdy tak nie było. To o czym myślisz tyczy się np pakietu Office i do tego wyłącznie w wersji BOX. Natomiast system wymagał zawsze oddzielnej licencji na każdy komputer.

No właśnie nie. Windows XP swobodnie zainstalowałem i aktywowałem (w dodatku telefonicznie) najpierw na laptopie, a później na PC. Wcześniej dzwoniłem do MS Polska i pytałem, można zainstlować XP zarówno na laptopie jak i PC.

Chyba jutro zadzwonię jak z Vistą sprawa wygląda.

onion ma racje ,ja mam jednego windowsa na 2 kompach to wynika z licencji

pozatym jak kupujesz plyte cd tez masz prawo do jednej kopii

owszem skopiować można płytke z windowsem czy innym softem a powiem że nawet trzeba sobie zrobić kopie i jej używać a oginał jak leży w szafie.

ale możliwość zrobienia kopi nie jest jednoznaczna z możliwością instalacji tej samej kopi systemu na dwóch różnych komputerach.

kupując winde w wersji box kupujesz licencje na jedno stanowisko i tylko na jednym komputerze w tym samym czasie może być zainstalowana .

vision w takim razie jak mam wytlumaczyc fakt ze na jednym kluczu mam system na 2 komputerach ,legalnie ,za updatami i sprawdzone przezmechanizm autentycznosci i to wersja oem tu ja mowie o xp ,z vista to nie wiem mam tylko na 1 kompie bo strach sie bać zainstalowac ja na laptopie z celeronem

A wracajac do plyty muzycznej to jak odpale ja jednoczesnie kopie i orginal w domu i w samochodzi to zlamie prawo ?

nie jestem specjalista ale takie sa moje spostrzezenia

Ja to rozumiem tak, kupuje system i instaluje go sobie na laptopie jako sprzęcie mobilnym. Jednocześnie chce korzystać z tych samych rozwiązań na PC jako komputerze stacjonarnym. I co mam kupować dwie licencje? Przecież to nielogiczne, laptop jest przedłużeniem mojego PC i tyle.

Raz jeszcze powtórzę Windows XP BOX można tak zainstalować - nie wiem jak się to ma do wersji OEM.

Niestety nie miałem dzisiaj czasu zadzwonić do MS w sprawie Visty.

Złączono Posta : 30.06.2007 (Sob) 12:14

No niestety Windowsa Viste można zainstalować tylko na jednym komputerze (nie ważne, czy laptop, czy PC). Oficjalna informacja od MS Polska.

Tym samym MS znów mnie uświadomił, że trzeba się zastanowić nad przejściem na MAC OS.