Z kamery na komputer

Mam nastpujce pytanko: Jak z kamery cyfrowej przegra nagrany film na komputer? Jakim najlepiej zrobi to programem? Co wogóle jest potrzebne? Jakies specjalne kable bo jest tylko kabel usb.

kablem usb jak podlaczysz kamere kablem usb to zainstaluje ci sie oprogramowanie windows i tam jak sie zainstaluje wejdziesz w mój komputer i bedziesz mnial nowa ikonke i tam pózniej kopiuj i wklej

jak masz windows xp

Tak dziala, tylko ze odczytuje z karty pamieci na ktorej sa tylko zdjecia. A mi chodzi o to, zeby przegrac film z kasety na komputer. Bo jak na kamerze ustawie na karte to wykrywa jako dysk wymienny ale jak wezme na tasme to juz nie. Kamera jest firmy samsung.

masz cd-rom z oprogramowaniem jak nie masz to klopot

Cd z oprogramowaniem jest, tylko jak zrobc z niego uzytek? :slight_smile: Sterowniki sa zainstalowane. Mam zainstalowany program DVC Media 5.1. Przy jego pomocy niby cos sie zgrywa, tyle ze format to .asf. Po sciagnieciu dekodera do Windows Media Player’a da sie to odtworzyc tylko sie tnie strasznie.

A nie można wybrać innego rodzaju kompresji ??

No wlasnie nie mozna, przynajmniej ja nie widze takiej opcji nigdzie.

Witam.

Postaram się odpowiedzieć bo jak widzę narazie nic z tego nie wychodzi.

Udaj się do pierwszego lepszego sklepu komputerowego. Zapytaj o kontroler IEEE 1394 (Fire Wire) - karta PCI (chyba, że masz taki port na płycie głównej). W komplecie powinno być : Karta PCI, kabel 6/4, oprogramowanie np. Ulead Video Studio 8 SE (DVD). Koszt około 60 do 90 PLN. To wszystko co potrzebujesz. Możesz skorzystać także z oprogramowania Windows Movie Maker z Windows XP. Dużo czasu i cierpliwości. Życzę wielu sukcesów.

Pozdrawiam.