Z którego połączenia mam włączyć udostępnianie netu?

(Avista) #1

Tutak screenshot z mojego kompa.

Na którym połączeniu mam ustawić udostępnianie netu dla drugiego komputera?

poczenia.th.jpg

I jeszcze jedno.

Przeczytałem dziesiątki stron na temat udostępniania netu i w każdym wątku pisze się 80-90% informacji.

Pełno jest niedopowiedzeń na ten temat.

W wielu informacjach pomija się pewne istotne ustawienia.

Nie dziwię się więc, że tak dużo jest zapytań, bo nie ma nigdzie kompendium wiedzy na ten temat.

O IP, masce, bramce, DNS piszą wszędzie, ale np. o tym, że trzeba ustawić parę parametrów w opcjach internetowych prawie nigdzie.

Można dostać Nobla z tymi opisami i poradami.

Czy ktoś się znajdzie w necie, który te wszystkie informacje zbierze w końcu w sensowną kupę, gdzie od A do Z opisze się ten temat?

Wszędzie się pisze, że IP dla pierwszego komputera to 192.168.0.1 a dla drugiego 192.168.0.2 tylko, że w moim przypadku pierwsze IP przypada na modem więc jest już zajęte przez modem.

Na logikę więc dla pierwszego kompa końcówka IP to "2" a dla drugiego to "3"

Czy tak, bo jak pisze jak w poradach to mam alert, że IP jest już zajęte przez modem.

(niezDarek) #2

dobra, napisz jaki masz system i na jakim systemie pracuje komputer na którym masz korzystać udostępnionego połączenia.

IMHO poradniki w necie o tej tematyce sa dobrze napisane i znajdują się w nich wszystkie potrzebne informacje, dlatego nie rozumiem o co ci chodzi, a problemy zdarzają się często bo wszystko zależy kto jest dostawcą internetu i na jakich systemach pracują urządzenia.

(Avista) #3

Net (Neostrada) jest na Viście a chcę podawać do XP.

Wygląda na to, że jestem lamer i mimo wszelakich ustawień net na drugim nie ruszył.

Chyba poczekam na przypływ kasy i kupię router.

Wiem, że to wydatek tylko rzędu 150 zł, ale jak się spłaca komputer za 2000 zł to nie ma nawet tak małych pieniędzy, więc kombinowałem przez Ethernet.

(niezDarek) #4

aha to w takim arzie przyda ci sie przeczytanie i zastosowanie tego:

siec-domowa-vista-sp3-t267788.html

oczywiście My ISP, ale udostępnie sie ogólnie internet a nie udostępniasz konkretne połączenie.

BTW

odniosę sie jeszcze do zarzutów wobec poradników w necie, bo troche psioczysz na dzielących sie swoją wiedzą w czynie społecznym:

a możesz rozjaśnić sprawę i napisać jakie to niby ustawienia się pomija ??

ciesz się ze ktoś w ogóle o tym pisze... tak w ogóle nie po to wydawało się kupe forsy na różne szkolenia, certyfikaty aby całą swoją wiedzą dzielić sie za free (zapłątą czesto może być zwykłą wdzięczność), internet to specyficzne miejsce, ludzie dzielą się tym co chcą a nie muszą.

to zalezne, masz zwyczajowy pseudo routerem typu zwykły mały d-link, linksys czy całą szafe, osobno router, switch, AP to właśnie profesjonalny sprzet jest potrzebny do takie jak ty chcesz przydzielania adresów.

(Avista) #5

No i teraz mamy przyczynę moich niepowodzeń.

Na szczęście mam jeszcze XP SP2! :smiley:

-- Dodane 29.09.2009 (Wt) 21:14 --

Ok, mam już topologię na XP.

Teraz muszę dojść jakie ustawienia mam ustawić dla MY ISP, połączenia lokalnego i na drugim kompie.

-- Dodane 30.09.2009 (Śr) 11:45 --

CUD!!!

Internet działa na drugim kompie.

Wystarczyło ma Viście (hoście) uaktywnić usługę inicjator iSCSI i wszystko ruszyło z kopyta.