Z mikrofonem przy słuchawkach

Nie dawno kupiłem sobie słuchawki z mikrofonem… chciałem sobie porozmawiac ze znajomymi przez skaypa.

Chciałem zobaczyc czy mikrofon działa w rejestratorze dzwieku ale on nic nie odczytuje i mowie i mowie i nic.

W ustawieniach w regulacji dzwiekow maikrofon mam wyciszony czemu to tak jest? nie moge tego odznaczyc?

Musisz się pobawić w ustawieniach skype - najprawdopodobniej program steruje ustawieniami głośności mikro. Ustaw żeby program nie kierował automatycznie ustawieniami miksera systemowego.

start-> uruchm-> sndvol32

i sprawdź czy nie masz wyciszonego Mikrofonu, również w opcjach zaawansowane ustaw Zwiększenie wydajności mikrofonu

Własnie ja nie moge odznaczyc w własciwosciach nagrywanie okinka “wycisz” przy mikrofonie…

mam podobny problem. Ale ja teraz wszystko słyszę tylko w słuchawkach z mikrofonem, ale nic nie słyszę w głośnikach i jak chciałbym puścić muzykę to leci tylko w słuchawkach. pomocy …

Nie ok… bo w nagraniach musi byc tamto zaznaczone…

A w odtwarzaniu odznaczone ale i tak to nic nie działa…

Ludziska pomocy czy popsuty jest ten mikrofon czy co?

Nie wiem do końca o co chodzi - ale są ustawienia odtwarzania i ustawienia nagrywania. jeśli chcesz żeby Cie słyszał świat (i nagrywało w rejestratrorze) to musisz ustawić mikro w ust. nagrywania.

skorzystałem z pomocy skypai ustawiłem wszytko tak jak tam jest ale i tak to nie działa…

Wczesniej korzystałem z tych trzech wejsc w styłu ko0mputer z zestawu 5.1 i wszystkie głosniki mi działały…

Albo własnie moze tym wejsciem dzwiek wychodzi a nie wchodzi… jak to zmienic?

Hmmm… Jeśli chcesz mieć dźwięk z mikro to musisz wejść

Start->Panel Ster. -> Dźwięki i urządzenia->Audio->Nagrywanie dźwieku

i tam zaznaczyc mikro - wtedy będzie się nagrywało i świat Cie bedzie słyszał.

Jeśli chcesz dodatkowo to słyszeć to w ustawieniach odtwarzania musisz odznaczyć wyciszenie mikro i mieć odznaczone wyciszenie Play Control - znaczy całego dźwięku na karcie.

ty pod jaki to jest system bo albo ja jestem głupi albo juz tak zmeczony ze tego nie widze…

Może tak:

W menu START: Programy | Akcesoria | Rozrywka | Regulacja głośności

I w menu >>> Opcje | Właściwości, i tam zaznacz Mikrofon żeby się pojawił w Regulacji głośności i zaznacz lub odznacz Mikrofon, ustaw głośność jaką potrzebujesz. >>> Może masz zaznaczone i nie działa :wink:

ja mam taki sam problem jak ty, nawet robilam dzis formata bo myslalam ze to ja cos przestawilam niechcacy ale nie pomoglo :frowning:

Łojej już się zmęczyłem tym postem - Panowie zwykłego miksera nie możecie ustawić??

po pierwsze sa tu rowniez panie, a po drugie chyba juz probowalam wszystkiego :cry:

ja juz ustawiłem tak jak powinno być. Na stronie Skaypa były też obrazki wszystko mam tak samo… ale to małe Ch******* nie działa za przeproszeniem.

Mysłałem ze jak kupie droższe słuchawki to bede zadowolony

ja tez mam wszystko dobrze oprocz tego “zaawansowane” pod mikrofonem… zaczyna mnie to juz delikatnie mowiac wk****** bo tak naprawde to jak komus tlumacze to nikt tego nie rozumie i nie moze mi pomoc :evil: no oporcz ciebie

a wpiąłeś mikrofon w wejście koloru pomarańczowego?? bo już nic nie wymyślę…

Może inaczej, masz jakiś system Linux z serii “LiveCD” żeby wypróbować czy na tym systemie działają słuchawki. :lol:

Podpiac dobrze podpiałem a z tym Linuxem nie mam takiego czegos… Jestem prostym uzytkownikiem… :stuck_out_tongue:

Karte dzwiekowa mam zintegrowana z płytą główą, jak wczesniej wspomniałem miałem podpiety zestaw dzwiekowy 5.1 czyli dzwiek wychodził z tych trzech wejśc w styłu kompa… zminiłem na jedno wyjscie (podpiałem tak zielony) Wejscie (czerwony czy pomarańczowy) i jescze raz wejscie (niebieski)

Chyba karte mam zrąbana…

Może jesscze coś trzeba w biosie zmieniac?? Jakieś sterowniki wgrać??

Bios i sterowniki to nie.