Z mp3 na vaw - jak zmniejszyć wielkość plików?

(Ya_) #1

Po przetworzeniu plików z mp3 na wav wychodzi mi około 770MB. Próbowałem trzema różnymi programami - za każdym razem wychodzi dokładnie ta sama wielkość.

Czy znacie jakiś sposób, by te wszystkie pliki (z muzyką) zmieścić na płytce 700MB?

Może jest jakiś program, gdzie wskazuje się wielkość płyty i program sam dobiera sobie parametry przetworzenia? A jeśli nie - to czym można spróbować zmniejszyć wielkość plików wav, w jaki sposób?

Pzdr.

(Cudny) #2

Proponuje sprobowac wrzucic to 770 MB na plyte - Powinno sie wypalic, ja nie raz wypalalem duzo ponad 700 MB na CD

pzdr

cudny

(system) #3

Żeby plik wav był zgodny z CDAudio zawsze musi mieć 44,1kHz/16bit.

(Ya_) #4

Czyli jakiekolwiek majstrowanie przy pliku wav nie ma sensu i do niczego rozsądnego nie uda się dojść? Nie ma na to żadnego sposobu? ...bo z tym zmieszczeniem 770 na 700MB to tak trochę jakoś mimo wszystko chyba nie bardzo? Zresztą nie chodzi tu już o ten jednorazowy przypadek a o generalną zasadę.

(Miszkurka2000) #5

Jest sposób aby tem problem obejść. Są programy które potrafia przekonwertować plik MP3 na WAV odtwarzając go ciut szybciej (prawie niezauważalnie). Utwór 3:00 minutowy nie trwa wtedy 3:00 minuty tylko 2:55. Przy wiekszej ilości utworów może się udać. Albo mozna nagrać te utwory jako jeden (nie będzie możliwości wyboru poszczególnych traków) ale dodatkowo z funkcja przejścia pomiedzy utworami. Chodzi mi o to że zanim jeden utwór sie całkiem skończy i ma np. 10 sekund do końca w tym czasie już zaczyna sie kolejny.

(Danielderen) #6

możesz próbować otworzyć te wavy w rejestratorze dzwięku i plik--> zapisz jako klikasz zaawansowane i tam możesz zmnienić jakość np na telefoniczną, rozmiar się zmniejszy ale stracisz na jakości

(Johny) #7

Bo wav to czysty zapis,nie ma tam kompresji,to jest zapis fal dżwiękowych gotowych odrazu do odczytu,zmiejszenie rozmiaru powoduje tylko utrata jakości,uproszczenie pliku,redukcja tonów,dodatkowo z mp3 wyciągasz wav już niekompletny,w procesie kodowania na mp3 część informacji już była usuwana,głównie to czego słuchając utworu i tak nie słyszysz,chyba że poddasz pliki obróbce,aby rozdzielić tony,które leżą zbyt blisko siebie,itd.,możesz zmiejszyć próbkowanie,ale jakość może przypominać tą ze starego radia

(Ya_) #8

Ano właśnie, problem w tym - jak to zrobić, by delikatnie pozmniejszać wielkość każdego pliku nie tracąc przy tym zbyt wiele na jakości. Żeby właśnie nie przypominało to dźwięku ze starego radia...

(Ygor) #9

nie uda ci sie za bardzo tego zmniejszyc - jak powiedzial johny zamiana mp3 na wav to dekompresja - dodawane sa dodatkowe probki zeby zblizyc dziwek mozliwie jak najbardziej do analogowego. Ale z tego co widze to ty chcesz po prostu zrobic z tego cd audio tak ? wówczas nie masz po co zmieniac plikow z mp 3 na wav - programy do nagrywania plyt jak np nero moga ci to same przekonwertowac odpowiednio zeby powstalo cd-a po prostu zapodajesz nagraj plyte z muzyka i wrzucasz mp3 czy wma i program robi reszte i wowczas problemem jest nie rozmiar a czas jaki zajmuja te wszystkie utowry - z tego co pamietam na cd miesci sie 80 minut i tego juz nie przeskoczysz chyba ze skrocisz utwory ...

(Ya_) #10

Tak, chodzi o audio. Wszystkie programiki przetwarzaha mp3 na wav w ten sam sposób - zawsze wychodzi 770MB (19 utworów) i nijak nie zmieszczę tego na krążek 700MB. :evil:

Wiem, wiem... są też większe pojemnościowo płytki. Problem jest taki, że 700-setek kupiłem już trochę. A nie jest to pojedynczy przypadek gdy tak właśnie wychodzi.

Ale skoro nie ma za bardzo na to rady, to cóż...

Dzięki wszystkim za chęć pomocy! :lol: