Z mp3 na vaw - jak zmniejszyć wielkość plików?

Po przetworzeniu plików z mp3 na wav wychodzi mi około 770MB. Próbowałem trzema różnymi programami - za każdym razem wychodzi dokładnie ta sama wielkość.

Czy znacie jakiś sposób, by te wszystkie pliki (z muzyką) zmieścić na płytce 700MB?

Może jest jakiś program, gdzie wskazuje się wielkość płyty i program sam dobiera sobie parametry przetworzenia? A jeśli nie - to czym można spróbować zmniejszyć wielkość plików wav, w jaki sposób?

Pzdr.

Proponuje sprobowac wrzucic to 770 MB na plyte - Powinno sie wypalic, ja nie raz wypalalem duzo ponad 700 MB na CD

pzdr

cudny

Żeby plik wav był zgodny z CDAudio zawsze musi mieć 44,1kHz/16bit.

Czyli jakiekolwiek majstrowanie przy pliku wav nie ma sensu i do niczego rozsądnego nie uda się dojść? Nie ma na to żadnego sposobu? …bo z tym zmieszczeniem 770 na 700MB to tak trochę jakoś mimo wszystko chyba nie bardzo? Zresztą nie chodzi tu już o ten jednorazowy przypadek a o generalną zasadę.

Jest sposób aby tem problem obejść. Są programy które potrafia przekonwertować plik MP3 na WAV odtwarzając go ciut szybciej (prawie niezauważalnie). Utwór 3:00 minutowy nie trwa wtedy 3:00 minuty tylko 2:55. Przy wiekszej ilości utworów może się udać. Albo mozna nagrać te utwory jako jeden (nie będzie możliwości wyboru poszczególnych traków) ale dodatkowo z funkcja przejścia pomiedzy utworami. Chodzi mi o to że zanim jeden utwór sie całkiem skończy i ma np. 10 sekund do końca w tym czasie już zaczyna sie kolejny.

możesz próbować otworzyć te wavy w rejestratorze dzwięku i plik–> zapisz jako klikasz zaawansowane i tam możesz zmnienić jakość np na telefoniczną, rozmiar się zmniejszy ale stracisz na jakości

Bo wav to czysty zapis,nie ma tam kompresji,to jest zapis fal dżwiękowych gotowych odrazu do odczytu,zmiejszenie rozmiaru powoduje tylko utrata jakości,uproszczenie pliku,redukcja tonów,dodatkowo z mp3 wyciągasz wav już niekompletny,w procesie kodowania na mp3 część informacji już była usuwana,głównie to czego słuchając utworu i tak nie słyszysz,chyba że poddasz pliki obróbce,aby rozdzielić tony,które leżą zbyt blisko siebie,itd.,możesz zmiejszyć próbkowanie,ale jakość może przypominać tą ze starego radia

Ano właśnie, problem w tym - jak to zrobić, by delikatnie pozmniejszać wielkość każdego pliku nie tracąc przy tym zbyt wiele na jakości. Żeby właśnie nie przypominało to dźwięku ze starego radia…

nie uda ci sie za bardzo tego zmniejszyc - jak powiedzial johny zamiana mp3 na wav to dekompresja - dodawane sa dodatkowe probki zeby zblizyc dziwek mozliwie jak najbardziej do analogowego. Ale z tego co widze to ty chcesz po prostu zrobic z tego cd audio tak ? wówczas nie masz po co zmieniac plikow z mp 3 na wav - programy do nagrywania plyt jak np nero moga ci to same przekonwertowac odpowiednio zeby powstalo cd-a po prostu zapodajesz nagraj plyte z muzyka i wrzucasz mp3 czy wma i program robi reszte i wowczas problemem jest nie rozmiar a czas jaki zajmuja te wszystkie utowry - z tego co pamietam na cd miesci sie 80 minut i tego juz nie przeskoczysz chyba ze skrocisz utwory …

Tak, chodzi o audio. Wszystkie programiki przetwarzaha mp3 na wav w ten sam sposób - zawsze wychodzi 770MB (19 utworów) i nijak nie zmieszczę tego na krążek 700MB. :evil:

Wiem, wiem… są też większe pojemnościowo płytki. Problem jest taki, że 700-setek kupiłem już trochę. A nie jest to pojedynczy przypadek gdy tak właśnie wychodzi.

Ale skoro nie ma za bardzo na to rady, to cóż…

Dzięki wszystkim za chęć pomocy! :lol: